Red Bull 3Style 2017 – sylwetki polskich uczestników!

30 września w warszawskim klubie Niebo odbędzie się polski finał zawodów DJ-skich Red Bull 3Style 2017. Organizowane już od 8 lat zmagania najlepszych światowych party-rockerów z roku na rok zyskują na skali i popularności, obejmując teraz swym zasięgiem obie Ameryki, Azję, Europę oraz region Pacyfiku. W konkursie biorą też udział Polacy – w 2012 roku na międzynarodowy finał do USA pojechał DJ Kostek, w 2015 w Japonii reprezentował nas DJ Vazee, a w 2016 w Chile w gronie najlepszych walczył DJ 69Beats.

W tym roku (a w zasadzie na samym początku 2018) zaszczyt organizacji światowego finału spotka Polskę, a konkretnie Kraków (skądinąd regularnie odwiedzany przez fanów DJ-ingu z uwagi na coroczne grudniowe Mistrzostwa Świata IDA). Zanim to jednak nastąpi każdy kraj musi wyłonić swoich finalistów i właśnie temu służy sobotnia impreza w stołecznym Niebie. Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić Wam krótkie sylwetki szóstki uczestników, w której znaleźli się: Praktyczna Pani, 69Beats, Kostek, Daaz, Noz oraz Gafo.

Ale po kolei – najpierw dwa zdania na temat zasad:

Każdy grający ma 15 minut, a zagrany set musi składać się z minimalnie trzech różnych gatunków muzycznych. Jury ocenia występ na czterech płaszczyznach: oryginalności, umiejętności, selekcji muzycznej oraz reakcji publiczności.

Innymi słowy – technika i czystość grania są ważne, ale nie przesądzają o zwycięstwie. Kluczowe znaczenie ma raczej potencjał imprezowy, show i umiejętność rozbujania klubowiczów.

Jako, że Praktyczna jest jedyną panią w tym gronie wypada zacząć właśnie od niej. Marta Kondej to party-rockerka z bogatym, wieloletnim doświadczeniem klubowym oraz eventowym. Na scenie DJ-skiej aktywna od 2006 roku, ale wśród swoich inspiracji wymienia głównie muzykę lat 80. i 90. Gatunki które obecnie przewijają się w jej selekcji to m.in. future, wonky, tropical, mashups, urban r&b, soul, club hip hop oraz nu disco. Ponadto w ramach współpracy z czołową polską perkusistką (Agnieszka Trzeszczak) tworzy live-actowy damski duet Whattagirlz. W ostatnim czasie udziela się też wokalnie rapując w utworach Klipsy Panda („Letni Heat”) oraz autorskim „Taki pooost!”.

Wojtek 69Beats Cychnerski to ubiegłoroczny Mistrz Polski Red Bull 3Style i jednocześnie reprezentant naszego kraju na finałach w Chile. Jednym z jego znaków rozpoznawczych jest bardzo sprawny i kreatywny finger-drumming, który pozwala mu tworzyć widowiskowe rutyny i autorskie live-actowe patenty. Na scenie DJ-skiej działa aktywnie od 2008 roku i może się pochwalić bardzo bogatym portfolio – zarówno klubowym, jak i festiwalowym czy eventowym. Jest miłośnikiem nowoczesnych urządzeń i technologii DJ-skich, dzięki którym wszędzie – gdzie się pojawia – stara się pokazać, że zawód DJ-a nie polega wyłącznie na puszczaniu po sobie piosenek. 

Tomasz Kostek Kościelny to prawdziwy weteran polskiej sceny DJ-skiej. Na scenie obecny od drugiej połowy lat 90. wykształcił przez lata bardzo żywiołowy, power-scratchingowy styl grania. Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich DJ-ów (Mistrz Polski DMC 2001, Vice-Mistrz Polski ITF 2005 w kategorii „Scratch”, Vice-Mistrz Vestax Extravaganza Polska 2001 i 2002), a jego charakterystyczne cuty można usłyszeć na wielu znanych polskich płytach i albumach. Współpracował m.in. z donGuralesko, Killaz Group, Fenomenem, Kasta Squadem, Pihem, Chadą, O.S.T.R.-em, kolektywem Whitehouse, WYP3, Sweet Noise, a nawet… Piotrem Rubikiem. Występował również w spektaklu teatralnym „12 Ławek”, który był wystawiany w Teatrze Muzycznym w Gdynii w latach 2004-2005.

Marcin Daaz to jeden z najchętniej wstępujących w bitewne szranki polskich DJ-ów. Jego tegoroczny udział w krajowym finale Red Bull 3Style jest trzecim z rzędu, a na koncie ma m.in. 5-krotne Vice-Mistrzostwo IDA Poland (2011, 2013, 2014, 2015, 2016) w kategorii „Show”, 2 miejsce na OKDJ Poland 2015 oraz brąz zdobyty podczas V-Champs Poland 2011 w kategorii „Mix/DVS”. Tej jesieni ponownie mamy okazję śledzić jego zmagania w IDA Poland, gdzie wraz z DJ-em Ikzem startują w kategorii „Show” jako Funk You So Much. Daaz wśród swoich mistrzów wymienia takie postaci, jak: Pro Zeiko, Qbert, DJ Craze, Dj Unkut, Eskei83, DJ Byte, Flipout, a swoją selekcję muzyczną określa zwięźle jako urban.

Grzegorz NOZ Nozowski jest jednym z najbardziej doświadczonych party-rockerów nad Wisłą. Vice-Mistrz Polski Red Bull 3Style z 2015 roku regularnie odwiedza miejscówki w całym kraju, racząc klubowiczów dźwiękami bazującymi na funku, hip-hopie, rnb, nowoczesnej elektronice, dancehallu, a nawet gitarowych riffach. Prezentuje dynamiczny, a jednocześnie harmonijny styl grania – zgodny z resztą z maksymą od której wziął się niegdyś jego pseudonim (Nie Olewa Zgrywania). W swojej ponad 10-letniej przygodzie z DJ-ingiem przygotowywał m.in. muzykę do pokazów i konkursów sportowych, tańca, mody i sztuk teatralnych. Jest autorem serii Mix-CD „Mixtyfikacja”, „Oldies”, „Bass It Up”, „Przeciwciało” oraz „Where Brooklyn At?”, a w 2011 roku wydał wraz z Warsonem EP-kę „NoWar”, która przez wiele tygodni była bestsellerem w angielskim sklepie Juno Downloads.

Artur Gafo Stec najlepiej czuje się w stylistyce twerk, trap, hip-hop, electronic, mash-up oraz deep house. Swoje sceniczne granie zapoczątkował w 2006 roku projektem “Fresh Hip Hop Monday’s”. Rok później nawiązał współpracę z ekipą „Czarna Fiesta”, a jej owocem był nagrany w 2009 roku wraz z DJ-em Tuniziano i DJ-em Bart-em promo-mixtape. Obecnie DJ-a Gafo można usłyszeć m.in. w Warszawie (Room13, XOXO, The View, Level 27), Białymstoku (Skrzypiący Tapczan), Katowicach (Cooler), Poznaniu (Opcja), Krakowie (Choice), Bydgoszczy (Arsenał, Soda) i Lublinie (Cream, Silence).

DJ-ską bitwę w Niebie sędziować będzie trio w składzie: Eskei83 (Niemcy) i Puffy (Barbados) – dwóch dotychczasowych mistrzów Red Bull 3Style – a także wspomniany wcześniej polski finalista z Tokio DJ Vazee. O warm-up zatroszczy się DJ LazyOne, a imprezę poprowadzi DJ Eprom. Do zobaczenia na Nowym Świecie 21!

Bilety:
Lista facebook – FREE do godz. 23.00 – potem 20 zł
Osoby nie będące na liście FB – 20 zł całą noc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s