IDA Poland 2017 – kontrowersje w półfinałach

Pisaliśmy już o wyłonieniu półfinalistów w kategorii „Technical”, a ostatnie dni przyniosły też werdykt sędziowskiego jury jeśli chodzi o pary półfinałowe w „Scratchu”. W drugiej z wymienionych kategorii zmierzą się ze sobą: Ben (18 pkt), Pan Jaras (17 pkt), Keeper ET (8 pkt) oraz Krootki (7 pkt).

Być może zmianie ulegnie jeszcze beat, pod jaki będzie freestyle’ować wspomniana czwórka, gdyż wybrany przez organizatora instrumental nie spotkał się z entuzjazmem m.in. DJ-a Bena.

To jednak wcale nie największe kontrowersje, jakie nieoczekiwanie pojawiły się w miarę zbliżania rozgrywek do finału. Wśród czterech półfinałowych rutyn w „Technicalu” pojawiło się dość zagadkowe video od Freemana:

Część osób uznała to za formę trollowania zawodów i wątpliwej klasy żart, a część za przejaw braku szacunku do konkurentów oraz widzów. Wszyscy jednak – łącznie z organizatorem – zachodzili w głowę o co tak naprawdę chodzi Freemanowi, który najprawdopodobniej zaprzepaścił w ten sposób swoje szanse na awans do finału. Jak wyjaśnił później sam autor „rutyny” zbudowanej na niesławnym „Despacito”:

Chodzi o to że według mnie za dużo złych rzeczy się wydażyło żeby móc dalej siedzieć cicho. Zaczęło sie w 2015 roku gdzie po kilkuletniej przerwie od startów w IDA wystartowałem w technicalu i dostałem psychiczny wpierdol. Nie od moich rywali tylko przez to co tam sie działo. Jakbym mógł chociaż godnie się zaprezentować nie miałbym z tym problemu ale jeżeli miesiące przygotowań idą na marne przez złe warunki to chyba mozna sie wku*****ić… Startujący wtedy ze mną w technicalu mogą potwierdzić że działo się źle, to nie jest tylko moja opinia. W tym roku przenieśliście wszystko do internetu i według mnie to jest super sprawa ale znowu zaczęły się organizacyjne fuck up’y. Podkreślam że nie chodzi tutaj o to żeby Was krytykować tak poprostu dla zabawy tylko żebyście wzięli pod uwagę, że ten Wasz uczestnik to człowiek który wiąże z tymi zawodami spore nadzieje, poświęca się latami, myśli o tym a nawet tym żyje. Należy mu zapewnić warunki do dobrzezorganizowanej i spawiedliwej rywalizacji. Pozwolę sobie wymienić parę sugestii
1. Regulamin powinien być dopracowany w najmniejszym szczególe.
2. Terminy i daty sztywne. Skąd ktoś kto nie ma konta na facebooku miałby się dowiedzieć że np. w półfinale w technicalu bedzie jedna runda albo w scratchu nie będzie rundy półfinałowej? Ustalcie zasady i sie ich trzymajcie – wtedy będzie porządek i wszyscy będą zadowoleni.
3. Przedziały czasowe rutyn np od 2:50 do 3:10 i nie przyjmować zgloszeń niespełniających te kryteria
4. Wymaganie nagrania w „przyzwoitej jakosci” video i dźwięku
5. Moim zdaniem jury powinno być z zagranicy. Znacie sie z Ruftonem, Fong Fongiem i innymi mistrzami – co za problem (szczególnie w trybie online) wysłać im do oceny Nasze zgłoszenia ?
Napewno znalazłoby się jeszcze pare rzeczy do poprawienia ale teraz tyle przychodzi mi do głowy. To chyba nie jest tajemnicą że jest wśród uczestników sporo osób narzekających, niezadowolonych z takich czy innych powodów ale dlaczego milczycie? Dlaczego musiałem nagrać jakieś ch**owe Despacito żeby coś zaczęło się dziać ??? To co dzisiaj się stało poraz kolejny pokazało niestety przykre zachowanie ludzi w internecie bo dzisiaj w ciągu godziny dostałem więcej hejtów niż po eliminacjach propsów przez tydzień. A Ty koleżanko i kolego zanim zaczniesz po mnie jeździć pokaż mi najpierw swoją rutynę 😛 Nie chciałbym zostać źle odebrany bo jestem tylko zwykłym kolesiem który chciał się pobić na gramofony ale zapytaliście więc odpowiedziałem. IDA poland – działacie w zajebistej sprawie ale uwazam że potrzebne są zmiany na lepsze. Pozdrawiam!

Ciekawi jesteśmy jak rozwinie się dalej ta sytuacja? Jak widać ranga rozgrywek oraz ogrom przygotowań, jakie muszą włożyć w budowę swoich rutyn uczestnicy, niosą ze sobą sporo emocji i to nie zawsze tych pozytywnych… Aby jednak nie skupiać się już na kontrowersjach prezentujemy Wam poniżej pozostałe trzy półfinałowe rutyny w „Technicalu”. Przypomnijmy, że ich autorami są Endless, Skipless oraz Ure:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s