Pioneer DJS-1000 – tajemniczy sampler stał się faktem!

Potwierdziły się pogłoski o wprowadzeniu przez Pioneera na DJ-ski rynek nowego samplera i sekwencera. Urządzenie pod nazwą DJS-1000 ma identyczne wymiary i obudowę co popularny odtwarzacz CDJ-2000NXS2. Zamiast jednak dobrze znanego joga w jego centralnej części znajdziecie klasyczny kwadratowy układ 16 wrażliwych na dotyk padów.

O pojawieniu się nowego urządzenia spekulowano już od kilku dobrych dni. Zdjęcia ukazujące tajemniczą hybrydę CDJ-2000 i Toraiza wyciekły do sieci w relacji z kalifornijskiego Dirtybird Campout, o czym pisał szerzej portal djtechtools.com.

Standalone’owy format nowej maszyny ma ułatwić jej wygodne ustawienie w setupie DJ-skim. Świeżo-zaprezentowany DJS-1000 wyposażony został w:

  • Step Sequencer – przy użyciu 16 zmiennokolorowych przycisków wejściowych w trybie tap zaprogramujecie swój bazowy rytm. Dzięki zmianie kolorów podczas odtwarzania można śledzić przebieg całej sekwencji.
  • Performance Pads – 16 dużych, zmiennokolorowych i wrażliwych na dotyk padów to już klasyczne live-actowe rozwiązanie. Pod przyciski można oczywiście przyporządkować dowolne sample (np. zgrane w czasie rzeczywistym z gramofonu lub CD playera), a ich głośność jest regulowana siłą nacisku na dany pad.
  • Touch Strip – ten pasek dotykowy może spełniać kilka intuicyjnych funkcji np. zmiana wartości pitch w trybie pitch bend lub opcja drum roll w trybie note repeat. Można go też zmapować do spełniania innych potrzebnych nam funkcji.
  • 7-calowy kolorowy ekran dotykowy – możemy wybierać pomiędzy trzema widokami: informacje o przyporządkowanych samplach (home screen), obserwacja odtwarzanej sekwencji beatu (sequence screen) lub sterowanie głośnością poszczególnych ścieżek (mixer screen).
  • Accurate Syncing – synchronizacja pracy urządzenia z taktem i frazą odtwarzaną w czasie rzeczywistym przez CDJ-2000NXS2 lub XDJ-1000MK2 (Beat Sync) poprzez połączenie Pro DJ Link (LAN).
  • Live Sampling – bezpośrednie samplowanie z urządzeń zewnętrznych (vide gramofon lub CD player). Pobrana próbka jest automatycznie dostosowywana tempem do odtwarzanej sekwencji. Można je odpalać w trybie pętli lub remiksować na żywo.

Oprócz wymienionych wyżej funkcji DJS-1000 zawiera także: standardowy pitch-fader, efektor (zmiana tonacji, echo, reverb lub filtr) podpinany pod jedną lub kilka ścieżek na raz, wejścia i wyjścia MIDI, wyjścia audio na duże jacki i chinche, wejście liniowe na duże jacki, wejścia USB, wejście LAN, wyjście słuchawkowe na duży jack, 6 encoderów pod ekranem dotykowym oraz bank ponad 2500 wgranych sampli od Loopmasters. Urządzenie jest również kompatybilne z DJS-TSP Project Creator i plikami projektowymi stworzonymi na Toraiz SP-16. Szczegółowa specyfikacja techniczna, waga i wymiary poniżej:

 

djs-1000-set-djm-900nxs2

DJS-1000 SPECIFICATIONS

Playable media USB Storage device(flash memory/HDD, etc.)
Playable file WAV、 AIFF (16 bit / 24 bit、 44.1 kHz)
USB storage support file systems FAT、FAT32、HFS+
Input ports INPUT x 1 (L/MONO and R、 1/4 inch TS jack)
Output ports OUTPUT1 x 1 (RCA)
THRU / OUTPUT2 x 1 (1/4 inch TS jack)、
PHONES x 2 (1/4 inch stereo jack、 3.5 mm stereo mini jack)
Other ports USB (Type A) x 1 、 USB (Type B) x 1
MIDI IN (5P DIN), MIDI OUT / THRU (5P DIN)
LINK x 1 (LAN 100Base-TX)
Power requirements AC 110-220V (50 Hz/60 Hz)
Electricity consumption 20 W
Max external dimensions (W x D x H) 320.0 mm x 421.6 mm x 110.1 mm
Weight 5.4 kg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s