Berliński klub banuje gramofony i CD playery!

Przywykliśmy już do pojawiających się nieustannie w DJ-skim świecie nowinek technicznych i sprzętowych, ale ta informacja zaskoczyła nawet nas… Jeden z undergroundowych klubów w niemieckiej stolicy – Liquid Sky Berlin – zabronił występującym weń DJ-om korzystać z… gramofonów i CD playerów!

Niedawno na oficjalnej stronie klubu pojawił się komunikat, że Liquid Sky Berlin nie chce krzewić tradycyjnie rozumianej sztuki DJ-skiej. Włodarze miejscówki zastrzegli więc, że w tym kameralnym spocie – położonym na popularnym wśród młodych ludzi Kreuzbergu – nie znajdziemy wspomnianych wyżej urządzeń, które dla wielu DJ-ów są wciąż podstawowym narzędziem pracy.  A ponieważ #lsb02 nie chce być „kolejnym nie wyróżniającym się berlińskim klubem nocnym” jego szefostwo podjęło decyzję, że chce wspierać „inne formaty / unikalne style / odmienne myślenie / alternatywne gusta i kreatywne wykorzystanie starych i nowych technologii w DJ-ingu. Jeśli więc przypadkowo grasz przy użyciu:

  • odtwarzaczy kasetowych
  • krótkofalówek
  • game-boyów Nintendo lub dżojstików/padów do Playstation
  • komputerów, ipadów, telefonów komórkowych, kart sieciowych, modemów i dyskietek
  • eksperymentalnych syntezatorów i zabawek albo zloopowanych w psychodeliczne pętle zabawek dźwiękowych dla dzieci

to możesz śmiało uderzać do piwnicy na drugim podwórku przy Mehringdamm 61, 10961 Berlin Kreuzberg. My ze swej strony serdecznie polecamy sąsiadom zza Odry zabookowanie naszego rodzimego specjalisty od szpulowców, czyli Cut Man Doo. Nasz rodak z Oświęcimia jest chyba jedynym na świecie turntablistą (czy raczej tapetablista), który już od ładnych prau lat „topi mordę” przy użyciu niepozornych sprzętów Unitry:

Co ciekawe narzucone przez klub ograniczenia nie odstraszają gwiazd światowego formatu, o czym świadczy m.in. niedawny występ Matta Blacka z duetu Coldcut w Liquid Sky Berlin. Pod postem z klubowym ogłoszeniem trwa też ożywiona dyskusja czy dopuszczone są kontrolery, więc nie traćcie nadziei 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s