Czego nauczyło nas Senior DJ’s Academy?

Radość z bycia DJ-em ma wiele twarzy. Satysfakcję daje każda dobrze zagrana impreza, rozwój skillsów i autorskich patentów, własnoręcznie budowana selekcja muzyczna, nowy wymarzony sprzęt czy wreszcie udana rywalizacja na bitwach i zawodach. Ale wśród tych wszystkich większych i drobniejszych sukcesów – które sprawiają, że kochamy to co robimy – jest jedna rzecz szczególna. Poczucie spełnienia, gdy muzyka kruszy bariery pokoleniowe i tworzy nić porozumienia pomiędzy ludźmi z zupełnie innej bajki.

senior_02

Wybaczcie te nieco pompatyczne słowa, ale serio mało który projekt wzbudził w nas tak wiele pozytywnych emocji jak Senior DJ’s Academy. Inicjatywa, która realizujemy we współpracy z Dancingiem Międzypokoleniowym doczekała się krótkiego video-podsumowania i to skłoniło nas do kilku ważnych refleksji, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić.

Pierwsza i najważniejsza sprawa – naprawdę nigdy nie jest za późno na naukę! Nasi seniorzy zawstydziliby niejednego zblazowanego młodzika ze smartfonem w ręku. Bardzo zaimponowało nam to, jak chętnie chłonęli wiedzę i jak aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Zadali nam przy tej okazji chyba z milion pytań – w tym wiele nieoczywistych, a nawet podchwytliwych…

senior_03

W trakcie wakacji zagraliśmy dwie duże imprezy, gdzie świetną robotę wykonała nie tylko sekcja DJ-ska seniorów, ale przede wszystkim międzypokoleniowa i zjednoczona we wspólnej zabawie publika. Uwierzcie nam – to jest piękny widok, gdy na jednym parkiecie szaleją razem młodsze i starsze generacje klubowiczów. Atmosfera była po prostu fantastyczna, a wielu przypadkowych przechodniów z zazdrością i niedowierzaniem obserwowało nasz międzypokoleniowy melanż (dwuznaczność jak najbardziej zamierzona).

senior_04

I wreszcie bardziej poważny aspekt – także pod kątem społecznym. Cieszymy się, że w ramach naszej zajawki zrobiliśmy drobny wyłom w tym bezlitosnym kulcie młodości, który w dzisiejszym świecie najczęściej spycha seniorów na margines. Po raz kolejny muzyka zagrał przeciwko wykluczeniu. I to nie jest nasze ostatnio słowo, bo projekt Senior DJ’s Academy jedzie dalej. Stay tuned!

senior_05

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s