Wystartowało IDA World 2017 w kategorii „Scratch”!

No i się doczekaliśmy! Tradycyjnie po wyłonieniu krajowych DJ-skich mistrzów we freestyle scratchingu rozgrywki IDA weszły na poziom międzynarodowy. Na facebookowy profil organizatorów grudniowych mistrzostw świata w Krakowie trafiły już video-zgłoszenia z 21 krajów. Publikujemy je dla Was poniżej w kolejności alfabetycznej.

Podobnie jak w poprzednich latach zmagania o tytuł Mistrza Świata DJ-ów w kategorii „Scratch” rozgrywać się będą w formule online’owej. Specyfika zawodów wyklucza używanie DVS-ów, cue-pointów, efektów czy urządzeń peryferyjnych – akceptowalne są tylko gramofon, mikser i winylowy battle-break lub skipless. Oceniane są: muzykalność (harmonia i kompozycja), oryginalność (kreatywność plus innowacyjność), umiejętności (technika i poziom trudności kombosów), patterny (struktura i aranżacja setu) oraz styl (prezencja sceniczna i ogólne wrażenie).

Aby wyrównać szanse uczestnicy skreczują do tego samego beatu (w tym roku pętle do wszystkich etapów konkursu zapewnia DJ Odilon). Do drugiej rundy przechodzi 4 najlepszych DJ-ów – wybranych przez jury – plus 5 dodatkowych osób, których fristajle zebrały największą liczbę lajków na facebooku. W finale tradycyjnie zmierzą się dwaj najwyżej ocenieni przez jury skreczerzy. W tym roku skład sędziowski tworzą: IQ (USA), Rob Bankz (Niemcy), Skillz (Francja), Eprom (Polska), Miyajima (Japonia) oraz Mandrayq (Włochy).

Zasady już znacie, więc nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić do sprawdzenie wszystkich zgłoszeń. Oto klipy z Czech i Słowacji, Singapuru, Chile, Filipin, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Belgii, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Wenezueli, Grecji, Indonezji, Brazylii, Finlandii, Kanady, Japonii, Portugalii, no i oczywiście z Polski od tegorocznego triumfatora „Scratch” Pana Jarasa. Nawiasem mówiąc nasz kraj jest w tym roku reprezentowany podwójnie, ponieważ do rozgrywek finałowych z automatu wchodzi ubiegłoroczny triumfator, czyli DJ VaZee!

3ck 

Anrev 

Antioch 

Antsdru 

Bepass 

Chell 

Dave Young 

Fakser

Hypercutz

JesusKut

Jose Rodriguez 

Kubaxis 

Marvel 

Pan Jaras 

RDNT 

RTA 

S-Trix 

TPK 

Tremblix 

Tsuyoshi 

Yoke 

Wyniki rundy eliminacyjnej poznamy już 20 listopada. A ostateczne wyniki oczywiście podczas krakowskiego finału IDA World 2017, na jaki serdecznie Was zapraszamy. Do zobaczenia już 2 grudnia!

P.S. Z ostatniej chwili – do grona finalistów dołączył DJ Kurteek – zwycięzca IDA „Scratch” w USA. Jego video zostanie opublikowane już wkrótce!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s