Nie stać cię na DJ-ski setup? Spróbuj VR-owej aplikacji!

Pomimo ciągłego rozwoju technologii i parku maszynowego ceny profesjonalnych sprzętów DJ-skich są wciąż trudne do udźwignięcia dla początkujących. Dobre gramofony i mikser – czy też solidny kontroler (nie wspominając już nawet o laptopie i innych urządzeniach peryferyjnych) – to wydatek rzędu przynajmniej kilku tysięcy złotych. A bez dostępu do sprzętu nie da się ćwiczyć ani podnosić swoich umiejętności i tak koło się zamyka.

Na szczęście pojawił się interesujący erzac dla wszystkich entuzjastów DJ-ingu, którzy wciąż zbierają na swój wymarzony setup. Niemiecka firma EntroPi Games, specjalizująca się w tworzeniu i rozwijaniu wirtualnej rzeczywistości, opracowała pierwszą w świecie VR-ową aplikację DJ-ską, wiernie symulującą działanie tradycyjnego setupu z dwoma gramofonami i dwukanałowym mikserem.

vinyl-reality-vr-02

Dzięki Vinyl Reality możemy miksować ze sobą dowolne winyle z naszej wirtualnej kolekcji – potrzebujemy jedynie VR-owy headset i dwa kontrolery. Twórcy chwalą precyzję działania swojej gry, co osiągnięto m.in. dzięki współpracy i konsultacjom z czołowymi berlińskimi DJ-ami. Możemy więc nie tylko manipulować płytami na deckach, ale również ustawiać gain, sterować equalizacją lub odsłuchem i wybierać płyty z naszego wirtualnego crate’a. Do tego dochodzi jeszcze opcja rejestracji i eksportu zagranych setów, a nawet live streamingu! Poniżej oficjalny trailer:

W zamierzeniu Vinyl Reality kierowany jest nie tylko do amatorów, ale również profesjonalistów. Na Steamie czeka już wczesny dostęp za jedyne £9.68. Może warto przetestować i wesprzeć rozwój aplikacji?

vinyl-reality-vr-03

vinyl-reality-vr-05

vinyl-reality-vr-04

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s