IDA World 2017 – nasza relacja i oficjalne wyniki!

Mistrzostwa Świata DJ-ów IDA World 2017 za nami! Sobotni wieczór w Krakowie był pełen emocji, tym bardziej, że rywalizacja stała na wysokim poziomie. Jeśli jeszcze do kogoś nie dotarła informacja o ostatecznych wynikach to spieszymy z krótkim podsumowaniem.

Najbardziej wyrównane zmagania toczyły się chyba w „Technicalu”. Czarnym koniem zawodów okazał się najmłodszy zawodnik, czyli zaledwie 14-letni DJ K-Swizz. Młody Nowozelandczyk mocno namieszał w tym roku na scenie turntablistycznej. W Mistrzostwach Świata DMC Online zajął 5 miejsce, w Goldie Awards firmowanym przez A-Traka znalazł się w finałowej szóstce, a po wygraniu nowozelandzkiego IDA droga do Krakowa stanęła przed nim otworem. Do stolicy Małopolski przyleciał dzięki wsparciu crowd-fundingowemu swoich fanów i to się opłaciło. Werdyktem sędziów pokonał w finale wyróżniającego się dość oryginalnym stylem DJ-a Jeppa z Wielkiej Brytanii. Stał się tym samym najmłodszym Mistrzem Świata w historii IDA!

k_swizz_win

W „Show” zdecydowanie najciekawiej zaprezentowała się belgijska ekipa The Mixfitz (DJ Cross, DJ Damented, DJ Jack). Ich rutyna była najbardziej dopracowana, przemyślana i stopniowo dozowała napięcie. Trio zadbało nawet o sferę wizualną, miksując na winylach kontrolnych z nadrukowanymi słowami, które układały się w zdanie „we run this game”. Niby drobiazg, ale w połączeniu z bardzo sprawnie wykonanym live-actem, niejako podkreślił jego spektakularny charakter. Bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy, czyli duet Daddy Always Ready (DJ Kostek, DJ Pac1) – naszym zdaniem nawet ciekawiej od Rosjan z Wax Tribe (DJ Worm, DJ Nick Brown, DJ Chinmachine, DJ Chell) – ale ostatecznie zajęli ostatnie miejsce na podium.

mixfitz_win

Kategorię „Scratch” zdominowali w tym roku Polacy. Najbardziej budujące wrażenie to oczywiście sukces debiutującego w światowych rozgrywkach Pana Jarasa. Członek Turntable Orchestry Steve’a Nasha najpierw w brawurowy sposób pokonał konkurentów do tytułu Mistrza Polski w krajowym IDA, a następnie nie dał szans rywalom zza granicy. Nawet ubiegłoroczny triumfator DJ VaZee musiał uznać wyższość kolegi z Torunia. Japończyk Tsuyoshi zajął finalnie trzecie miejsce.

Kategoria „Technical”

1. DJ K-SWIZZ (Nowa Zelandia)
2. DJ Jeppa (Wielka Brytania)
3. DJ Topic (Francja)

Kategoria „Show”

1. The Mixfitz (Belgia)
2. Wax Tribe (Rosja)
3. Daddy Always Ready (Polska)

Kategoria „Scratch”

1. Pan Jaras (Polska)
2. VaZee DJ (Polska)
3. Tsuyoshi (Japonia)

Wkrótce wszystkie finałowe rutyny zostaną opublikowane na yt kanale IDA World.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s