Tragiczny wypadek na brazylijskim festiwalu. Śmierć poniósł występujący DJ.

To się nie powinno nigdy zdarzyć, ale niestety się zdarzyło. Podczas występu na Atmosphere Festival w brazylijskim mieście Esteio śmierć poniósł DJ Kaleb Freitas. Silny podmuch wiatru spowodował, że na występującego artystę i trzy inne osoby zawaliło się ciężkie metalowe rusztowanie sceny. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 30-latek zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala.

Amatorskie nagranie z niedzielnego występu uchwyciło moment tej mrożącej krew w żyłach katastrofy:

Jak wynika z informacji przekazanych przez serwis Mixmag organizatorzy festiwalu zignorowali niepokojące ostrzeżenia pogodowe o huraganowym wietrze i ulewnym deszczu, decydując o kontynuacji plenerowej imprezy. W wyniku śmierci artysty i urazów trzech pozostałych osób wszczęte zostało oficjalne śledztwo prokuratorskie.

Organizatorzy wystosowali specjalne oświadczenie, w którym zapewnili, że zawsze przykładali szczególną troskę do zasad bezpieczeństwa, stosując się wszelkich przepisów oraz wskazówek płynących z inspekcji lokalnych władz. Zadeklarowali też, że będą na bieżąco informować o wszelkich ustaleniach, jakie zostaną poczynione w toku śledztwa. Starają się też zapewnić wszelką pomoc rodzinom poszkodowanych, dziękując jednocześnie strażakom i żołnierzom za sprawną interwencję i pomoc w usuwaniu skutków wypadku.

Jakiekolwiek będą ustalenia śledczych niedzielna tragedia stawia pod znakiem zapytania realne bezpieczeństwo masowych imprez plenerowych, tym bardziej, że na całym świecie wciąż przybywa tego typu eventów. Mamy głęboką nadzieję, że podobna sytuacja już nigdy się nie powtórzy. Pracujący często w stresie i długotrwałym hałasie DJ-e muszą mieć zapewnione elementarne bezpieczeństwo, nie wspominając o zgromadzonej na występach publiczności, dla której udział w koncertach i live’ach ma być przede wszystkim wartościową rozrywką, a nie źródłem traumy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s