Nowo odsłona MIDI Note Fadera Catalyst Controller!

Wszystkich, którzy traktują gramofony i mikser nie tylko jako prosty setup do miksowania muzyki, ale również udzielają się turntablistycznie (szukając przy okazji nowych środków i form wyrazu) na pewno zainteresuje MIDI Note Fader Catalyst Controller.

cc_mk2_03

Nowa wersja, czyli MK2, to chyba pierwszy tak profesjonalnie zaprojektowany i wykonany fader, który działa zarówno w płaszczyźnie horyznotalnej, jak i wertykalnej. Oczywiście – podobne konstrukcje powstawały już jako modyfikacje popularnych mikserów (m.in. Vestaxa 06) – ale Catalyst Controller MK2 stanowi bodaj pierwszą uniwersalną nakładkę, którą można podpiąć pod praktycznie każdy mikser kompatybilny z Mini Innofaderem.

Jego specjalna konstrukcja jest dedykowana współpracy z Traktorem Native Instruments, ale przy odpowiedniej konfiguracji zadziała również z Serato (choć jak zastrzega sam producent nie jest wtedy w pełni funkcjonalny). Możliwość ruchu zarówno w poziomie, jak i w pionie, pozwala nam nie tylko dowolnie modulować skreczowaną frazę, ale również podwyższać lub obniżać tonację manipulowanego dźwięku.

cc_mk2_05

Ten unowocześniony prototyp pozwala nam pracować z każdą tonacją przy pomocy winyla kontrolnego od Traktora lub Serato. Zmodernizowana została nie tylko wewnętrzna elektronika, ale również customowy algorytm urządzenia liczący częstotliwość. Zmianie wydłużającej żywotność konstrukcji uległa też wewnętrzna szyna, po której przesuwa się wertykalnie cały fader. A co nie mniej ważne – Catalyst Controller MK2 pozwala nam na zabawę z tonacją i VST bez konieczności podpinania gramofonów z MIDI. To może być całkiem obiecujące narzędzie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s