DDJ-1000 – nowy flagowy kontroler Pioneera!

Ta hybryda łączy w sobie najbardziej kultowe urządzenia DJ-skie Pioneera. Przynajmniej z wyglądu nowy kontroler DDJ-1000 unifikuje w sobie nexusowe klasyki – najpowszechniej chyba występujące w riderach technicznych playery CDJ oraz mikser 900 z serii DJM. Sprawdźmy jednak, co nowego niesie w sobie ta konstrukcja!

ddj-1000-main.jpg

DDJ-1000 to nowy flagowy kontroler DJ-ski w ramach kolekcji Recordbox DJ. Jak podkreśla sam producent wygląd „odziedziczył” od swoich udanych poprzedników z serii NXS2. Ma to m.in. ułatwić przesiadkę z tradycyjnego soundsystemu na ten w pełni mobilny i kompaktowy sprzęt. Jego wymiary przedstawiają się następująco:

  • szerokość – 70,8 cm
  • wysokość – 7,34 cm
  • głębokość – 36,14 cm
  • waga – 6 kg

ddj-1000-front-angle

Kluczowe nowe funkcjonalności DDJ-1000 to m.in.

  • Jogi z wbudowanymi na osiach wyświetlaczami LCD o wysokiej rozdzielczości pozwolą nam rzadziej zerkać w laptopa. 2 ekrany (na każdym z jogów) wyświetlają domyślnie takie informacje, jak: BPM, waveform i zaawansowanie odtwarzania danego utworu, a także cue-pointy oraz zapamiętane loopy. Dzięki zachowaniu pełnowymiarowych jogów oraz dodatkowej regulacji ich oporu toczenia mają się świetnie sprawdzać przy skreczu.
  • Ten cztero-kanałowy kontroler wzbogacony został o bardzo wytrzymały i komfortowo pracujący crossfader Magvel, znany Wam najpewniej z miksera DJM-S9. W połączeniu z poprawioną wydajnością software’u Recordbox DVS daje to minimalną latencję, więc feeling przy skreczu ma stać się bardziej naturalny.
  • Rozwinięta została i tak już bogata w Pioneerach sekcja FX. Znany i lubiany efektor doposażony został o takie modulacje, jak: Enigma Jet, Mobius Saw, Mobius Triangle oraz Low Cut Echo. Oprócz tego nad każdym z kanałów znajdziemy pokrętło Sound Color FX z klasyczną czwórką do wyboru: Pitch, Filter, Dub Echo, a także Noise.
  • Żaden współczesny kontroler nie obejdzie się bez sekcji padów, także i tu ich nie zabrakło. 16 iluminowanych gumowych przycisków (po 8 na każdy z jogów) pracuje w trybach: Hot Cues, Pad FX, Beat Jump, Sampler, Keyboard Mode, Beat Loop oraz Key Shift, a zmienia się je zaledwie jednym kliknięciem powyżej. Co ciekawe funkcja Hot Cues daje nam aż 16 cue-pointów na jeden deck w trybie PAGE. Key Shift z kolei pozwala nam automatycznie zmienić tonację następnego utworu tak, aby harmonijnie zmiksował się z aktualnie odtwarzanym.

Smaczku dopełniają algorytmy Automix oraz Related Tracks analizujące naszą bibliotekę pod kątem zbliżonych brzmieniowo utworów. Jak trzeba to dostroją tonację tak, że płynne i harmonijne przejście powstanie tam, gdzie najmniej się tego spodziewaliśmy. Pora więc najwyższa sprawdzić jak to wychodzi w praktyce. Poniżej krótki showcase w którym wystąpił Deejay Irie:

Profesjonaliści docenią też gniazda, jakie zostały wbudowane w kontroler. Z tyłu znajdziemy 2 sloty USB do wpięcia komputerów (a więc łatwość przełączania się pomiędzy DJ-ami czy grania w trybie B2B), 2 wyjścia master (XLR + RCA), 1 wyjście na odsłuch booth (duże jacki), 2 wejścia mikrofonowe (uniwersalny XLR/duży jack + drugi duży jack), a także (co chyba najważniejsze) aż 4 wejścia liniowe – w tym 2 o zmiennej charakterystyce line/phono – a więc jest opcja na podpięcie gramofonów i korzystania z DDJ-1000 jak z klasycznego miksera (jest nakrętka uziemienia).

ddj-1000-rear

Nie zabrakło też oczywiście funkcji standardowych, takich jak pełna equalizacja kill na każdym z kanałów, pitch-fadery czy sekcja loopów. DDJ-1000 wydaje się dopracowany w każdym detalu, więc po pełną specyfikację techniczną odsyłamy Was na oficjalną stronę producenta. Sprzęt ma być dostępny w sprzedaży już w najbliższym czasie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s