Rekordbox 5.1 z pionierskim rozwiązaniem dla DVJ-ów!

Nowy kontroler to nie jedyna świeżynka jaką zaserwował w ostatnich dniach Pioneer. Wraz z aktualizacją 5.1 rekordboxa – coraz popularniejszej alternatywy DVS dla Serato i Traktora – japońska firma dołączyła pewien exclusive szczególnie atrakcyjny dla DVJ-ów aka Video DJ-ów.

rekordbox-lyric-video-prev

Dla wszystkich, którzy razem z muzyką miksują także obraz, nie jest pewnie tajemnicą, że jakiś czas temu Pioneer rzucił rękawicę dominującemu w tym segmencie Serato Video. Wraz z najnowszą aktualizacją 5.1 rekordboxa każdy użytkownik płatnego dodatku Plus Pack zyska dostęp do funkcji rekordbox lyric w ramach rekordbox video. Jest to aplikacja zaprojektowana we współpracy z firmą COTODAMA (twórca algorytmu Lyric Sync Technology), która automatycznie pobiera tekst każdego utworu, wrzuconego do rekorboxowej biblioteki, o ile TYLKO znajdzie się on w online’owej bazie Sync Power Corporation, zawierającej ponad 2,5 miliona tekstów piosenek.

Wystarczy tylko poddać rzeczony numer szybkiej analizie w rekordboxie i już za chwilę z HDMI waszego laptopa wyemitowane zostanie w tzw. „locie” kompletne lyric video, dostosowane wizualnie do dynamiki, struktury, tonacji i charakteru odtwarzanego utworu. Co niemniej chyba imponujące – aplikacja ściśle synchronizuje wyświetlanie słów z melorecytowanymi lub wyśpiewywanymi w danej chwili wersami. Poniżej krótkie video demonstracyjne pierwszego w świecie DJ-skiego narzędzia tego typu:

Rekordbox lyric daje też oczywiście szerokie możliwości edycji, by defaultowe wizualizacje zmieniać i modyfikować. Kreatywni mogą swobodnie podziałać z czcionką, tłem i kolorystyką czy popracować nad przejściami wyświetlanych obrazów. Jednak i ci bardziej leniwi powinni docenić automatyzm oraz bardzo – jak się wydaje – intuicyjne działanie aplikacji.

rekordbox-lyric-5.1

Po pełniejsze info na temat kluczowych funkcji rekordbox lyric oraz specyfikację techniczną odsyłamy Was na stronę producenta. Koszt narzędzia – w zależności od rodzaju posiadanej licencji – waha się od około 8 do 16 $. Można też wypróbować 30-dniową wersję trialową.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s