PHASE – rewolucja 3.0 w świecie cyfrowego DJ-ingu!

Wczoraj w kalifornijskim Anaheim rozpoczęły się zimowe targi NAMM 2018 (National Association of Music Merchants), czyli najważniejsza międzynarodowa impreza, zrzeszająca innowacyjny przemysł muzyczny, elektroniczny oraz eventowy. Choć amerykański zlot potrwa jeszcze do niedzieli to już chyba żadna prezentacja sprzętowa ani software’owa nie wywoła tak szerokiego odzewu jak Phasewyprodukowany przez firmę MWM (znaną m.in. z bezprzewodowego MixFadera). 

Za tą tajemniczą nazwą kryje się rewolucyjne urządzenie, dzięki któremu korzystając z dowolnego systemu DVS (np. Serato, Traktor lub Rekordbox) całkowicie zbędne stają się igły, wkładki, dobrze wyważone ramiona czy nawet winyle kontrolne z kodem czasowym! Phase działa jako bezprzewodowy tracker, którego dwa nadajniki kładzie się na talerzach gramofonów i mocuje na ośkach silników. Dla zachowania naturalnego feelingu najlepiej położyć je na dowolną parę winyli – są tak zaprojektowane, że nie będą się ślizgać. Urządzenia rozpoznają i odczytują każdą rotację swojego położenia, pozwalając nam dowolnie manipulować wybranymi plikami audio z biblioteki laptopa.  Na jego powierzchni – wzdłuż obudowy – znajduje się świecący LED, który będzie nam służył za odpowiednik cue-markera ze standardowego winyla. Trudno oddać to innowacyjne rozwiązanie w kilku prostych słowach, sami więc zobaczycie jak ten patent sprawdza się w praktyce:

Technologia Phase to szansa, by raz na zawsze odeszły w przeszłość problemy związane z uszkodzonymi lub zabrudzonymi igłami, potężnym basem zakłócającym odbiór sygnału kontrolnego z płyt, zanieczyszczonymi insertami (odpada notoryczne i nagminne ślinienie systemów) lub przerwanym obwodem kabli wewnątrz gramofonu. Dwa kompaktowe nadajniki przekazują szczegółowe informacje o swoim położeniu do odbiornika – pełniącego jednocześnie funkcję stacji dokującej z automatyczną ładowarką (akumulatory mają starczyć na około 10 godzin grania) – który podpięty jest przewodami chinch do gniazd wejściowych w naszym systemie DVS. Komunikacja urządzeń zdalnych odbywa się drogą radiową.

phase-diagram

Producent bezprzewodowego trackera zapewnia, że latencja jest minimalna. Podczas wspomnianych na wstępie targów NAMM urządzenie przetestował m.in. sam DJ Q-Bert. Nie zabrakło też niekonwencjonalnego „testu” z dala od talerza gramofonu 🙂

Kompatybilność z każdym systemem DVS daje Phase potencjalną przewagę choćby nad wyczekiwanym kontrolerem Twelve Rane’a, o którym pisaliśmy na początku grudnia. Do regularnej sprzedaży nowy system powinien trafić mniej więcej za pół roku. Cena zestawu (dwa nadajniki plus odbiornik z zasilaczem) będzie oscylować na poziomie 200-300 $. Po aktualne informacje odsyłamy Was do źródła:

Website: https://phase-project.com/
Facebook: https://www.facebook.com/phaseproject/
Instagram: @phase_dj
Twitter: @phase_djgear

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s