Ortofon Concorde MKII – gruntownie zmodernizowane systemy na 100-lecie duńskiej firmy!

Takim jubileuszem może się pochwalić mało który producent z branży DJ-sko-winylowej. Tymczasem duński Ortofon – firma odpowiedzialna za produkcję wysokiej klasy gramofonowych systemów z igłami – świętuje w tym roku stulecie swojej działalności! Z tej okazji – a także z uwagi na dopiero co minione targi NAMM 2018 (o których sporo piszemy w tym tygodniu) – słynny brand przygotował gruntownie odświeżoną linię swoich flagowych produktów.

Na pierwszy ogień poszły kultowe w DJ-skich kręgach Concorde’y. Nowe wkładki doczekały się nie tylko wizualnego redesignu (zachowując z grubsza swój znany i lubiany kształt), ale przede wszystkim kilku gruntownych usprawnień konstrukcyjnych. Fanów duńskiej firmy na pewno ucieszy wymienny uchwyt, służący do podnoszenia i opuszczania igły na płytę. Użytkownicy ortofonów dobrze wiedzą, że te delikatne plastikowe wypustki lubiły się często-gęsto łamać i zastępowane były wtedy zazwyczaj odpowiednio przyciętą trytką (aka trytytką), co zasadniczo spełniało swoją rolę, ale urody raczej nie dodawało.

Dla zwiększenia stabilności na płycie cartridge Concorde MKII zostały też nieznacznie poszerzone. Inżynierowie Ortofona zmodernizowali również miniaturowe gumowe zawieszenie igły, co ma się przyczynić do zwiększenia przyczepności na winylu (zwłaszcza podczas skreczu lub energicznych backspinów). Ewolucji nie uniknął także wewnętrzny przetwornik, zamieniający drgania igły na sygnał elektryczny. Dzięki temu nowe systemy mają zapewnić dźwięk o zdecydowanie lepszej jakości. Zrealizowane usprawnienia to efekt konsultacji duńskiej marki z kilkoma wybitnymi postaciami z branży DJ-skiej. Pozytywnie o nowej odsłonie Concorde’ów wypowiedzieli się m.in. DJ Rafik, DJ Netik czy DJ Angelo.

Odświeżona seria MKII obejmuje takie modele, jak: MIX (podstawowa wersja budżetowa), DJ (zwiększona trakcja i lepszy sound), CLUB (eliptyczny diament dla jak najwierniejszego odtwarzania winyli, samplowania i digitalizacji nagrań), SCRATCH (najlepsza trakcja i zwiększony sygnał wyjściowy) oraz DIGITAL (dedykowany dla grania z DVS-ów). Ceny nowych systemów będą się wahać od 99$ (MIX) do 160$ (SCRATCH) za parę. Po szczegóły odsyłamy Was tradycyjnie na oficjalną stronę producenta.

concorde_mk2_1

concorde_mk2_2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s