BBC z wizytą u Mr Scruffa: imponująca kolekcja winyli brytyjskiego DJ-a i producenta!

Bardzo cieszy nas fakt, że cyfrowy DJ-ing nie wpłynął negatywnie na popularność tradycyjnego winyla. Jest wręcz przeciwnie – od kilku lat sprzedaż analogów sukcesywnie rośnie, a tłocznie płytowe na całym świecie ledwo wyrabiają się ze zleceniami, bo zamówień mają co najmniej na kilka miesięcy wprzód.

Ten trend widoczny jest również w naszej ojczyźnie. W 2016 roku firma GM Records reaktywowała pierwszą po 25-letniej przerwie tłocznię winyli w Polsce. Dotychczas wszystkie krajowe tytuły fonograficzne były wytwarzane zagranicą.

DJ-ów oczywiście nie trzeba przekonywać o kultowym statusie tego nośnika. Jako winylowi fetyszyści lubimy sobie pooglądać zarówno te większe, jak i mniejsze kolekcje. Do tych pierwszych z pewnością należy biblioteka zgromadzona przez Mr Scruffa – brytyjskiego DJ-a, diggera i producenta z wieloma breakbeatowymi klasykami na koncie. Pana Andrew Carthy’ego odwiedziło ostatnio z wizytą BBC i tak powstał ten krótki reportaż:

A w ramach ciekawostki polecamy Wam jeszcze winylowy miks Mr Scruffa sprzed kilku dekad, którego edycja odbyła się w całości za pomocą gramofonów, miksera i przycisku pauzy w zwykłym magnetofonie kasetowym! 100% analog style – enjoy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s