Red Bull 3Style 2017 – relacja z Day 2 i uczestnicy III wieczoru finałowych eliminacji!

Jesteśmy już na półmetku finałowych eliminacji Red Bull 3Style 2017 w Krakowie! Wczorajsza impreza w klubie Shine pozwoliła wyłonić kolejnego szczęśliwca, który zawalczy w najbliższą niedzielę o tytuł Mistrza Świata DJ-ów. Werdyktem jury złożonego z Jazzy Jeffa, Craze’a, Nu-Marka, Scratch Bastida i Niny Las Vegas do wielkiego finału w Teatrze Słowackiego przeszedł DJ Diego Zapata.

Chilijczyk dołączył tym samym do DJ-a Cam B z Kanady, który wywalczył sobie awans podczas I wieczoru eliminacyjnego w Forum Przestrzenie. Wczorajszy set Zapaty, który wystąpił jako ostatni w kolejności, był zdecydowanie najmocniejszym punktem konkursowego programu. Mistrz RB3S z Ameryki Południowej zaprezentował najciekawszy muzycznie i najlepiej wykonany technicznie set spośród wszystkich uczestników. Podobnie jak podczas swego finałowego występu w Chile Zapata odważnie mieszał gatunki i nieustannie podkręcał temperaturę dynamicznymi skreczami oraz zgrabnymi przejściami na padach. Wykonał też zabawny ukłon w stronę polskiej publiki wmiksowując w swój set… Liroya z oldschoolowym rapowym hitem „Scoobiedoo Ya”! Energia i werwa, z jakimi grał Zapata, szybko udzieliły się zgromadzonym w klubie widzom, którzy wielokrotnie nagradzali Latynosa gromkim aplauzem. W naszym odczuciu wczorajsza decyzja jury jest więc jak najbardziej słuszna i uzasadniona.

Wyrazy uznania należą się jednak wszystkim z występujących wczoraj DJ-ek i DJ-ów. Każdy z uczestników – nawet jeśli był słabszy technicznie – przygotował co najmniej przyzwoity party-rockingowy set, a niektórzy zadbali nawet o poza-djską oprawę swoich rutyn. Z tej strony dali się poznać m.in. rozpoczynający konkurs Inbituin (jednym z jego akcesoriów był keytar wypuszczający zimne ognie) oraz występujący zaraz po nim Damianito (podczas grania odpalił talkboxa i wzbogacił swój miks stylowymi funkowymi wokalizami, wykorzystując do tego słuchawki wpięte w gniazdo mikrofonowe). Dobrze zaprezentowały się również obie z występujących wczoraj pań – Emii z Francji oraz Rina z Japonii. Francuzka zachowała zimną krew pomimo nieoczekiwanych problemów technicznych, które zmusiły ją do ponownego rozpoczęcia setu po dobrych kilkudziesięciu sekundach grania. Słychać też było, że zdecydowanie poprawiła swoje skillsy skreczowe od momentu, gdy sięgnęła po mistrzowski tytuł RB3S w swojej ojczyźnie. Dobra mina do złej gry wzbudziła szczery szacunek publiki, która mocno kibicowała mieszkance Lyonu, nagradzając ją pod koniec występu gęstymi oklaskami.

Miłym akcentem na samym z kolei początku imprezy był znakomity tribute set DJ-a Hedspina (Mistrza Świata RB3S w 2011 roku) z okazji 44 urodzin nieodżałowanego J Dilli. Niedosyt wzbudziły natomiast showcase’y dwójki sędziów i skądinąd znakomitych DJ-ów: Jazzy Jeffa oraz Scratch Bastida. W porównaniu do fantastycznego występu DJ-a Nu-Marka z Forum Przestrzenie wykony obu panów jawiły się jako odegrane na poczekaniu sety raczej mało wyszukanych hiphopowych klasyków, połączonych zręcznie (aczkolwiek bez fajerwerków) z samplowanymi oryginałami. Niby wszystko spoko, ale oczekiwania wobec tej klasy artystów były zdecydowanie wyższe.

Tymczasem już za moment lecimy do klubu ZetPeTe, gdzie odbędzie się trzecia z rzędu impreza eliminacyjna. Na Dolnych Młynów zmierzą się ze sobą: DJ Roxtar 🇨🇿 z Czech, DJ Ease 🇺🇸 z USA, DJ Talisa 🇮🇩 z Indonezji, DJ Cross 🇧🇪 z Belgii, WhatDatFrog 🇹🇭 z Tajlandii oraz DJ Emess 🇰🇷 z Korei Południowej. Ponieważ czas nagli odpuścimy już dzisiaj recenzowanie każdej ze zwycięskich krajowych rutyn. Obejrzyjcie je sobie jednak dokładnie i dajcie nam znać w komentarzach, jak oceniacie szanse poszczególnych uczestników. Enjoy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s