Red Bull 3Style 2017 – relacja z Day 3 i uczestnicy IV wieczoru finałowych eliminacji!

Wczorajszy wieczór w krakowskim ZetPeTe można śmiało zaliczyć do udanych. III noc eliminacji światowego finału Red Bull 3Style 2017 przyniosła ze sobą masę pozytywnych emocji i świetnej muzyki. Post-industrialna miejscówka na Dolnych Młynów wypełniła się po brzegi publiką spragnioną najlepszych party-rockerskich setów, a ta naprawdę miała w czym wybierać.

Przedostatnią imprezę eliminacyjną do niedzielnego finału w Teatrze Słowackiego otworzył żeński duet DJ-ski z Warszawy, czyli Praktyczna Pani oraz Lazy One (dziewczyny działają razem jako Queenz of Steel). Po nich na scenie pojawił się Aleqs Notal z fantastyczną i porywającą boogie-funkowo-house’ową selekcją. Taneczny winylowy set Francuza idealnie sprawdził się jako warm-up, a nakręcona pierwszorzędnym groove’em publika z entuzjazmem przywitała kolejnych sześciu uczestników międzynarodowego contestu.

Rywalizację w ZetPeTe rozpoczął nasz sąsiad z południa DJ Roxtar. Czech przygotował ciekawą i dynamiczną rutynę o mocno bitewnym zacięciu. Nie zabrakło stylowych cytatów na cutach i odniesień do innych startujących tego wieczoru DJ-ów, a także smaczków skierowanych do polskiej części publiki. Po nim przyszła pora na reprezentanta USA, czyli DJ-a Ease’a. Amerykanin zaczął mocno „z wysokiego c”, ale w miarę upływu czasu miało się wrażenie, że z jego rutyny uchodzi przysłowiowe powietrze. Triumfator RB3S ze Stanów nie potrafił utrzymać dramaturgii występu, który w pewnym momencie zaczął się niestety dłużyć i nużyć. Trzecia w kolejności i zarazem jako trzecia kobieta w tegorocznym konkursie wystąpiła DJ Talisa z Indonezji. Azjatka wykonała bardzo ładny gest w stronę polskiej publiczności odgrywając na początku swojego setu fragment Mazurka Dąbrowskiego. Niestety jej interesujący występ naznaczyły problemy techniczne z niekontaktującym Serato i na dosłownie kilka minut przed końcem regulaminowego kwadransa sprzęt definitywnie odmówił posłuszeństwa. Podłamana Indonezyjka zeszła ze sceny, ale po interwencji techników, namowach prowadzących całą imprezę DJ-ów Flipouta i Eproma oraz aplauzie publiczności wróciła, by dokończyć swoją rutynę, za co została nagrodzona gromkimi oklaskami.

Przełomowym i zarazem najmocniejszym momentem wieczoru okazał się set goszczącego już wielokrotnie wcześniej w Krakowie DJ-a Crossa. Belg to świeżo-wyłoniony w grudniu drużynowy Mistrz Świata IDA w kategorii „Show” (tytuł wywalczył wspólnie z kolegami z ekipy The Mixfitz), a jego wczorajszy występ potwierdził, że reprezentant Antwerpii jest cały czas na wznoszącej fali (od 2007 roku zdążył wielokrotnie zatriumfować w DMC/IDA Belgii oraz krajów Benneluxu). Cross wykazał się nienaganną techniką zarówno jeśli chodzi o umiejętności turntablistyczne, jak też finger-drumming czy wykorzystanie efektów. Zaplanował i precyzyjnie wykonał porywającą multi-gatunkową rutynę, która na dobre rozkręciła klubowy melanż. Niebanalna selekcja, zręczne dynamiczne przejścia, świetna interakcja z publiką i trzymająca do końca w napięciu dramaturgia złożyły się na porywające 15-minutowe show.

Po tej imponującej prezentacji DJ-skiego kunsztu było już wiadomo, że czekający na swe występy WhatDatFrog z Tajlandii oraz DJ Emess z Korei Południowej nie będą mieli łatwego zadania. I choć występy obojga reprezentantów Dalekiego Wschodu miały niewątpliwe zalety, a publiczność zareagowała na nie z nieskrywanym entuzjazmem, to jednak nie udało się przebić wrażenia jakie wywołał swoim dopracowanym miksem reprezentant Belgii. Nie było więc zaskoczeniem, że odczytany zaraz po showcase’owym występie DJ-a Shintaro werdykt jury, wskazał na Crossa jako na trzeciego uczestnika finałowej niedzielnej batalii w Teatrze Słowackiego. Tym samym Belg uzupełnił grono zwycięzców dwóch pierwszych nocy eliminacyjnych – Cam B z Kanady oraz Diego Zapaty z Chile.

Dziś wieczorem czeka nas zatem już ostatnia IV impreza eliminacyjna. Na scenie zamykającego stawkę klubu Studio wystąpią kolejno: DJ Marquinhos Espinosa z Brazylii 🇧🇷, Ryan The DJ z RPA 🇿🇦, Dr.Fad-R ze Szwajcarii 🇨🇭, DJ Jimmix z Meksyku 🇲🇽, DJ Remake z Niemiec 🇩🇪 oraz Beast Mode z Australii 🇦🇺. Poniżej szansa na ostatni przed-imprezowy rekonesans skillów, selekcji i możliwości ostatniej szóstki uczestników. Po północy poznamy ostatniego finalistę zamykającego zwycięską czwórkę, a być może także personalia dwójki szczęśliwców, którzy otrzymają „dzikie karty” na wyprzedany już niedzielny finał.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s