Red Bull 3Style 2017 – relacja Day 4, rozdane „dzikie karty”! Znamy wszystkich uczestników wielkiego finału!

Czwarty wieczór eliminacyjny Red Bull 3Style 2017 okazał się najlepszą ze wszystkich dotychczasowych imprez. I to zarówno pod względem poziomu walczących o awans do finału DJ-ów, świetnych elementów uzupełniających w postaci warm-upu czy showcase’ów mistrzów z minionych lat, jak też logistyki gruntownie odnowionego jesienią klubu Studio. Bo to właśnie tam odbyła się ostatnia noc eliminacji do wielkiego niedzielnego finału didżejskich Mistrzostw Świata.

Oddalona od ścisłego centrum Krakowa miejscówka przy ul. Budryka 4 okazała się najbardziej komfortowym z dotychczasowych redbullowych spotów. Przestronne koncertowe wnętrze i wzorowe nagłośnienie pozwoliły w pełni delektować się rozbudowanym programem artystycznym sobotniego wieczoru. A jak się finalnie okazało – stał on na naprawdę wysokim poziomie!

sdr

Zaczęło się od bardzo udanego warm-upowego setu, który dla gromadzących się wewnątrz gości zagrał uczestnik polskiej edycji Red Bull 3Style 2017 – DJ Gafo. Pochodzący z Lublina party-rocker rozgrzewał parkiet stylowymi reworkami znanych i lubianych floorfillerów miksowanych sprawnie z niebanalną taneczną elektroniką. Bassową formułę warm-upu rozwinęli następnie Pat DrastikTom Wrecks tworzący duet Thugli. Kanadyjczycy zaserwowali słuchaczom sutą dawkę bujających trapów i twerków (uzupełnianych od czasu do czasu juke’owymi perełkami), czym bezsprzecznie trafili do uszu i serc słuchaczy oczekujących na didżejską konfrontację.

rb3s_jury.jpg

Po przybyciu na scenę składu sędziowskiego (Jazzy Jeff, Craze, Nu-Mark, Scratch Bastid, Nina Las Vegas) i przedstawieniu wszystkich sześciu uczestników (DJ Marquinhos Espinosa z Brazylii 🇧🇷, Ryan The DJ z RPA 🇿🇦, Dr.Fad-R ze Szwajcarii 🇨🇭, DJ Jimmix z Meksyku 🇲🇽, DJ Remake z Niemiec 🇩🇪 oraz Beast Mode z Australii 🇦🇺) szybko rozpoczęła się część konkursowa. Nawiązując do piłkarskiej nomenklatury – sobotni skład DJ-ski okazał się prawdziwą „grupą śmierci”. Tak jak w poprzednich dniach na pojedyncze imponujące sety przypadało kilka po prostu przyzwoitych, tak wczoraj w klubie Studio mieliśmy do czynienia z prawdziwym festiwalem party-rockerskiej wirtuozerii. Praktycznie każdy z występujących DJ-ów posiadał ponad przeciętne umiejętności manualne, więc zarówno skrecze, beat juggling, jak i finger drumming cieszyły ucho precyzją wykonywanych patternów. Standardem były też czyste, szybkie i dynamiczne przejścia, miksowanie harmoniczne, miksowanie na tone-playu, błyskotliwe multi-gatunkowe wolty czy wreszcie wielokrotne zmiany tempa z normalnego na double-time i na odwrót.

rb3s_ryan_2.jpg

Poziom umiejętności uczestników był na tyle zbliżony, że nie do pozazdroszczenia było zadanie stojące przed jury. W zasadzie prawie każdy z eliminacyjnej szóstki zasługiwał na awans do finału, tym bardziej, że wszyscy trzymali dobry kontakt z publiką, która entuzjastycznie reagowała zarówno na prezentowaną selekcję, jak i techniczne popisy, zagrzewając występujących do boju głośnym aplauzem. O zwycięstwie zadecydować musiały więc niuanse. Wyróżniony przez sędziowskie grono Ryan The DJ z Republiki Południowej Afryki chyba faktycznie wykonał swój set najperfekcyjniej ze wszystkich. Tak naprawdę jednak trzeba by zapoznać się z zapisem video pozostałych rutyn, aby przypomnieć sobie wszystkie potknięcia i móc dokonać w pełni uczciwego porównania. Popełnione błędy były bowiem na tyle drobne, że nie utrwaliły się w naszej pamięci. W tym kontekście zaskakuje więc trochę decyzja odnośnie „dzikich kart”. Trzeba od razu nadmienić, że o ich przydziale nie decydowało jury, a obecni przez wszystkie dni rozgrywek Mistrzowie Świata Red Bull 3Style z poprzednich lat: Aleqs Notal (Paryż 2010), Hedspin (Vancouver 2011), Four Color Zack (Chicago 2012), Shintaro (Tokyo 2013), Eskei83 (Baku 2014), Byte (Tokio 2015) oraz Puffy (Santiago 2016). Żadna z „dzikich kart” nie trafiła do któregokolwiek ze startujących wczoraj DJ-ów. Otrzymali je za to występujący podczas II nocy eliminacyjnej w klubie Shine Japonka Rina oraz Włoch Damianito.

wild_card_rina.jpg

wild_card_damianito.jpg

Przed ogłoszeniem sędziowskiego jury, a już po zakończeniu części konkursowej, ze specjalnym showcase’em wystąpił aktualny mistrz RB3S, czyli DJ Puffy. Jego set okazał się prawdziwą energetyczną bombą (wspomaganą jeszcze party-rockingową nawijką do mikrofonu), która jeszcze na długi czas zatrzymała spragnionych zabawy ludzi pod sceną. Później przyszedł czas na set Eskeia83, a imprezę zamknął DJ Daaz. My tymczasem szykujemy się już na dzisiejszy wielki finał w Teatrze Słowackiego. Jeśli nie udało się Wam już dostać biletów to zapraszamy na stream na facebooku Red Bull 3Style. Do zobaczenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s