Jesteś nieodkrytym DJ-skim talentem? Aplikuj do Burn Residency 2018!

Dopiero co intensywnie relacjonowaliśmy finał mistrzostw świata DJ-ów Red Bull 3Style 2017, a tu trafia się kolejna szansa na kozacką przygodę i zdobycie odrobiny zasłużonego fejmu! Burn Residency 2018 to już ósma odsłona międzynarodowej inicjatywy, która ma za zadanie wydobyć na światło dzienne największe nieodkryte dotąd DJ-skie talenty sceny elektronicznej.

Każda i każdy z Was, kto:

  • jest pełnoletni
  • nie jest związany kontraktem z żadną agencją bookingową
  • gra z gramofonów lub CDJ-ów
  • posiada elementarną znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

ma czas do 20 marca, by przesłać swoje zgłoszenie. Wystarczy załączyć choćby jeden link do swojego miksu czy seta, dostępnego online i odpowiedzieć na kilka otwartych pytań w ankiecie na oficjalnej stronie organizatora konkursu. W tym roku uczestnicy mogą się zgłaszać z 10 państw: Brazylii, Hiszpanii, Norwegii, Polski, Rosji, Rumunii, Szwecji, Turcji, Węgier oraz z Włoch.

burn_residency_2.jpg

Szczęśliwi wybrańcy pojadą w maju na Ibizę, gdzie przez 5 dni będą rozwijać swoje umiejętności i doświadczenie pod okiem postaci tej klasy, co obecni w minionych latach w roli ambasadorów: Pete Tong, LucianoSeth Troxler czy Loco Dice. 10-osobowa grupa reprezentantów każdego z wymienionych krajów weźmie na miejscu udział w szeregu muzycznych warsztatów, paneli dyskusyjnych, no i oczywiście słynnych śródziemnomorskich imprez. Ten jeden zaś wyjątkowy finalista, wyłoniony przez jury, będzie mógł nie tylko zagrać na otwierającej ibizowy sezon IMS Dalt Villa 2018 Party, ale otrzyma także wsparcie w rozwój swej muzycznej kariery o równowartości 100 tys. euro.

Brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwie? Sprawdźcie naszą krótką rozmowę z Truantem – finalistą BR z 2016 roku – i sami oceńcie czy gra jest warta świeczki:

Co przekonało Cię do wzięcia udziału w eliminacjach do Burn Residency 2016? Jak dotarła do Ciebie informacja o tej inicjatywie – przez znajomych, social media, blogosferę muzyczną?

O Burn Residency wiedziałem od początku jego istnienia w Polsce, nigdy jednak nie myślałem o wzięciu udziału i dopiero za namową sporej grupy przyjaciół zdecydowałem się na wysłanie DJ seta.

Co było dla Ciebie największym wyzwaniem podczas zmagań konkursowych? Jak wspominasz poszczególne etapy – który uważasz za najtrudniejszy, przełomowy, najbardziej satysfakcjonujący lub zaskakujący?

Największym wyzwaniem podczas pobytu na białej wyspie jest chyba asymilacja ze wszystkimi uczestnikami. Podczas konkursu w 2016 roku było 26 uczestników – każdy z innego zakątka na ziemi. Mnie osobiście najbardziej zaskoczyły skille wszystkich osób biorących udział w konkursie. Niespodzianką były też bardzo krótkie sety konkursowe na Ibizie – trwały około 15 minut.

Jakie były najcenniejsze dla Ciebie doświadczenia wyniesione z konkursowego finału i z wcześniejszych eliminacji? Który punkt programu, warsztat tudzież master class poleciłbyś tym, którzy zechcą pójść w twoje ślady?

Burn Residency to na pewno wielka szansa na poznanie życia na wyspie, całej masy producentów, wielkich muzycznych gwiazd i najlepszych klubów. Jeśli chodzi o mnie – konkurs wniósł niewiele do mojej przygody z muzyką, ale na pewno w pamięć zapadną mi genialne master clasess i wszyscy uczestnicy, z którymi pozostaje w kontakcie. Potraktowałem po prostu ten konkurs jako ogromną przygodę i każdemu polecam wzięcie udziału choćby tylko dlatego.

Jak oceniasz profesjonalizm całego przedsięzwięcia Burn Residency i jak z perspektywy finalisty patrzysz na jego potencjał w kwestii promowania nowych aspirujących artystów?

Z roku na rok Burn Residency zmienia trochę swoją formułę, więc nie wiem jak to dokładnie wygląda w 2018, ale jeśli chodzi o profesjonalizm to na pewno wszystko jest dopinane na ostatni guzik i robione na 110 procent. Promowanie artystów po zakończeniu konkursu moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia i w tym temacie marka Burn powinna trochę bardziej się postarać, niemniej wydaje mi się, że tzw. bedroom DJs mają ogromną szansę wyjścia poza ściany swojego pokoju biorąc udział w takim konkursie, więc jeszcze raz polecam aplikację każdemu chętnemu.

Jeśli to Was przekonało to jeszcze raz odsyłamy na stronę aplikacyjną. Powodzenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s