Spinbox + Raidenfader + Dicer, czyli zbuduj sobie winylowy kontroler!

Czasem może się wydawać, że w świecie coraz bardziej zaawansowanej technologii nie ma już miejsca na domorosłych wynalazców i konstruktorów, którzy w zaciszu domowego warsztatu stworzą rewolucyjny patent czy urządzenie. Na szczęście DJ-ing i turntablism są dziedzinami, gdzie pomimo olbrzymiego postępu technicznego, wciąż liczą się prostota i nieszablonowe podejście.

Do takiego wniosku można dojść oglądając poniższe insta-video.

Ten kompaktowy „winylowy kontroler” powstał dzięki pomysłowemu połączeniu kilku dobrze już znanych i osadzonych na DJ-skim rynku urządzeń, jak też całkiem świeżej nowości. Z jednej więc strony mamy tu popularne od wielu lat Dicery, czyli przenośne sterowniki cue-poinów, loopów i efektów. Zaraz obok nich zeszłoroczny hit mobilnego turntablismu w postaci pary wbudowanych Spinboxów – pierwszych w świecie gramofonów do szybkiego samodzielnego montażu np. w obudowie z twardej tektury.

Cały ten zestaw spaja nam flagowy mobilny fader Raiden RXI-F2, zawierający w sobie Mini Innofader PLUS, a za przechowalnię biblioteki muzycznej służy smartfon. W taką konstrukcję nie trudno już wrzucić kostkę z kartą muzyczną DVS – a na 7-calowe talerze – mini-winyle kontrolne Serato i można jechać z imprezą! Kto wie – może ten kompaktowy zestaw (oczywiście po dodaniu jeszcze przynajmniej sekcji EQ/FX i pitch-faderów) – stanie się realną winylową alternatywą dla coraz popularniejszych (zwłaszcza wśród młodych DJ-ów) zintegrowanych kontrolerów? Trzymamy kciuki za powodzenie tego projektu!

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s