Serato DJ 2.0 zmieniło się w wersję Pro – co nowego w waszym sofcie?

Szykują się ważne zmiany w waszym Serato! Nowozelandzka firma, odpowiedzialna za chyba najpopularniejszy system DVS na świecie, wprowadziła na rynek oprogramowanie w wersji 2.0. Od teraz Serato DJ będzie się nazywać Serato DJ Pro, a Serato Intro zmieniło się w Serato Lite. Ale zmiana nazwy to nie jedyna modyfikacja, spośród wprowadzonych przez producenta.

Na początku warto uspokoić ewentualne wątpliwości – wersja Pro jest kontynuacją dotychczasowej platformy software’owej – więc użytkownicy sprzętu kompatybilnego z Serato DJ nie będą musieli kupować żadnej nowej licencji. Po aktualizacji oprogramowania aktywne pozostaną też wszystkie zainstalowane „expansion packi”.

Practise Mode – to offline’owy, czyli działający przy odłączonym sprzęcie tryb pracy, pozwalający na miksowanie ścieżek audio z dwóch różnych źródeł. Innym słowy bez podpiętego USB będziemy mogli korzystać z dwóch wirtualnych decków – a nie jak do tej pory – tylko jednego playera, w którym mogliśmy co najwyżej odsłuchiwać i analizować pliki, zakładać cue-pointy czy tworzyć loopy. PM pozwoli nam więc sprawdzić (w dowolnym czasie i miejscu) czy dwa nowe tracki w naszej playliście będą się ze sobą dobrze miksować. Uratuje też sytuację, jeśli w klubie nastąpi nagła awaria sprzętu (np. zalanie miksera).

practice_mode

64-bit support – Serato DJ Pro zapewnia pełne wsparcie i współpracę z 64-bitowymi procesorami. Ma to nie tylko znacząco zwiększyć moc obliczeniową i stabilność samego oprogramowania, ale również zlikwidować ograniczenia w korzystaniu z pamięci komputera, jakie do tej pory charakteryzowały ten software. To oznacza, że nawet bardzo duże i obszerne biblioteki mediów nie będą negatywnie rzutować na pracę Serato DJ Pro, więc ta ma być wydajna jak nigdy wcześniej.

Performance pad mode – dodanie tej funkcji w ustawieniach programu pozwala zmienić widok cue-pointów w Serato DJ Pro na ten charakterystyczny dla flagowych mikserów Pioneera i Rane’a, a także popularnych kontrolerów z dwoma poziomymi rzędami padów. Dzięki temu korzystanie z oprogramowania ma się stać jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne.

pad_mode

Hi-DPI and scalable layout – poprawiona została również grafika programu. Po kliknięciu opcji Hi-Res Screen Display (wyświetl ekran w wysokiej rozdzielczości) powinniśmy odczuć zdecydowaną różnicę na plus – zwłaszcza na nowoczesnych macbookach z Retiną czy laptopach z kartami obsługujacymi format 4K pikseli lub UHD (Ultra High Definition).

Improved help and support – rozbudowie uległa też sekcja pomocy wbudowana w software. Rozdzielono tipy poszczególnych funkcjonalności od wykazu wszystkich skrótów klawiszowych. Oprócz tego w menu pomocy znajdziemy odnośnik „watch tutorials”, który odeśle nas na youtube’owy kanał Serato, a także „get support”, po którego kliknięciu automatycznie trafimy na oficjalne forum/helpdesk z poradami technicznymi. Całość nowej sekcji pomocy dopełnia okienko „search box”, gdzie od razu możemy wpisać pożądane słowo kluczowe, aby przyspieszyć cały proces wyszukiwania pomocy.

Polecamy Wam jeszcze na koniec zapoznać się z poglądowym video, przedstawiającym najnowsze modyfikacje. Nowe Serato DJ Pro pobierzecie oczywiście z oficjalnej strony producenta. Życzymy udanej eksploatacji!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s