RB-DMX1 synchronizuje muzykę i światła – nowy interface Pioneer DJ dla Rekordboxa!

Uniwersum Rekordboxa wciąż się rozwija. Po odpaleniu w połowie stycznia funkcji rekordbox lyric w ramach aplikacji video Pioneer DJ zaprezentował kolejne premierowe rozwiązanie techniczne, skierowane do DVJ-ów. Poznajcie Lightning Mode – nową funkcjonalność wprowadzoną wraz z aktualizacją 5.1!

Praca we wspomnianym trybie jest możliwa dzięki RB-DMX1 – lekkiemu i kompaktowemu interfejsowi w solidnej aluminiowej obudowie – który po podłączeniu do laptopa z oprogramowaniem Rekordbox pozwala tworzyć kompleksowe świetlne show. Urządzenie jest kompatybilne z każdym osprzętem oświetleniowym, pracującym w standardzie protokołu komunikacyjnego DMX512.

Podłączenie do komputera jest banalnie proste. Wystarczy zwykły „drukarkowy” kabel USB, używany zazwyczaj do spinania lapków z DVS-ami. Sterowanie światłami z poziomu Rekordboxa ma być łatwe, szybkie i bardzo intuicyjne. Po pierwsze nasze urządzenie ma na pokładzie zaawansowany algorytm, który analizuje frazy utworów z biblioteki mediów i tworzy rozbudowane sekwencje świetlne ściśle zsynchronizowane z odtwarzaną ścieżką audio. Sekwencje te ulegają automatycznej zmianie przy każdym przejściu w nowy utwór muzyczny.

func4_img
Do dyspozycji użytkownika jest też cała gama wgranych presetów, dzięki którym możemy wydatnie skrócić czas niezbędny na przygotowanie audio-wizualnego show. Wystarczy wybrać wzory ulubionych sekwencji z obszernej bazy, aby ułożyć pierwszy spersonalizowany pokaz (Macro Mapping).

func5_img
Ambitniejsi Video-DJ-e zechcą zapewne skorzystać z Macro Edit, by dopieścić swój showcase w najdrobniejszych szczegółach. Wystarczy wejść w przeanalizowanego uprzednio waveforma czy beatgrid, aby zmodyfikować paterny świetlne wedle własnych potrzeb i preferencji. Ułatwi nam to prosty i czytelny interface graficzny. Ciekawe możliwości daje też skorelowanie Lightning Mode z AtlaBase Ltd’s lighting fixture library, która zawiera w sobie blisko 13 tys. konfiguracji sprzętowych. Dzięki temu uzyskujecie dostęp do całej masy ustawień stosowanych przez czołowych producentów scenicznych akcesoriów oświetleniowych. Możecie przy ich pomocy tworzyć kompleksowe i rozbudowane struktury, a następnie zapisywać je we własnej rekordboxowej bibliotece. A w przypadku, gdy poszukiwany fixture jest niedostępny, zawsze można zgłosić zapotrzebowanie na oficjalnym forum Pioneer DJ.

func6_img
W zestawie z zakupioną „kostką” RB-DMX1 otrzymujecie klucz licencyjny na software Rekordbox DJ. Interface będzie dobrze współpracować m.in. z niedawno wypuszczonym na rynek flagowym kontrolerem Pioneera – DDJ-1000. Po szczegóły związane z zamówieniem odsyłamy tradycyjnie na stronę producenta, a poniżej wklejamy Wam szczegółową specyfikację techniczną:

General

Specifications

  • DMX channels: 1universe (512 ch)
  • DMX output terminal: XLR connector (3 pin) x 1

Main Features

What’s in the box

  • USB cable
  • Operating Instructions (Warranty)
  • License key card (rekordbox dj)

Specifications

Width

90 mm

Height

90 mm

Depth

41.5 mm

Weight

0.3 kg

Power Supply

AC adaptor DC 5 V

Power Consumption

500 mA

Terminals

USB

1 USB B port

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s