Najlepsze DJ miksery do £300 według „DJ Mag”!

Polecenie dobrego sprzętu DJ-skiego nie jest wcale taką prostą sprawą. Oczywiście jeśli macie nieograniczony lub bardzo hojny budżet to można przebierać w topowych modelach najznakomitszych marek. Jednak w realnym życiu mało kto może sobie pozwolić na taki komfort. Tym bardziej, jeśli dopiero zaczyna się swoją przygodę z graniem i trudno przewidzieć czy muzyczna zajawka przeistoczy się w pełnoprawną zawodową działalność, czy też może skończy się ledwie na kilku zagranych domówkach.

Wraz z postępującą profesjonalizacją DJ-ingu i ciągłym wyścigiem technologicznym pojawiło się sporo urządzeń z tzw. górnej półki. Przykłady tego hardware’u widzicie regularnie podczas wszelkiego rodzaju performance’ów DJ-skich: setów klubowych, festiwalowych, showcase’ów, rutyn, koncertów itp. Regularnie też piszemy o nich na naszym blogu. Wydaje się natomiast, że trochę mniej mówi się o sprzęcie budżetowym, dostępnym na przysłowiową „każdą kieszeń”, a przecież od czegoś trzeba zacząć. Jeśli więc wasz pomysł na DJ-ing nie ogranicza się do kupna najtańszego kontrolera i podoba się Wam tradycyjny setup decki/odtwarzacze CD plus mikser to gorąco zachęcamy do dalszej lektury!

Poniższe video od DJ Mag zbiera kilka ciekawych przykładów mikserów DJ-skich, których cena nie przekracza 300 GBP, czyli mniej więcej 1500 zł. Mamy tutaj budżetowe modele czterech ugruntowanych w branży producentów: Allen & Heath, Pioneer, Reloop oraz Numark. W każdej krótkiej prezentacji wymienione są mocne i słabe strony każdej konstrukcji, więc można szybko dokonać pierwszego porównania. O ile raczej nie polecilibyśmy Wam budżetowych gramofonów, bo tu jednak mocny silnik, dobrze wyważone ramię i masywny talerz są gwarancją wyrobienia właściwych nawyków manualnych, o tyle segment tych tańszych mikserów wydaje się całkiem interesujący. Zresztą sprawdźcie sami! A może brakuje tu jeszcze jakiejś udanej konstrukcji w podobnym przedziale cenowym? Jeśli tak to piszcie poniżej w komentarzach, enjoy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s