Elbo Cassette Player przywróci życie twoim taśmom!

Wydawało się, że wraz z upowszechnieniem płyt CD – a zwłaszcza formatów cyfrowych i streamingu – kasety magnetofonowe odejdą raz na zawsze do lamusa. Niewielka szerokość taśmy i wolna prędkość jej przesuwu nie wpływały korzystnie na jakość nagrań. A ta z biegiem lat i tak się pogarszała z uwagi na magnetyczny analogowy zapis, jak i samo zużycie podatnego na mechaniczne uszkodzenia nośnika.

Jak się jednak okazuje siła sentymentu jest ogromna. Kaseta magnetofonowa wniosła olbrzymi wkład nie tylko w popularyzację muzyki, ale stała się również pierwszą ikoną mobilności, umożliwiając jej odtwarzanie w dowolnym czasie i miejscu. Nie dziwi więc fakt, że po okresie zachłyśnięcia cyfrą compact cassette powraca do oferty wydawniczej wielu labeli jako stylowy i limitowany retro-gadżet.

Dla nas format MC też ma szczególny charakter, bo to w końcu od rejestrowanych na kasetach miksów winylowych wziął swoją nazwę flagowy wytwór każdego szanującego się DJ-a, czyli mixtape. Jeśli więc macie wciąż w swoich zbiorach taśmy z unikalnymi nagraniami – które pragniecie zarchiwizować – lub po prostu chcecie ożywić swoją obrosłą kurzem kolekcję kaset to warto zainteresować się zaprezentowanym niedawno kompaktowym odtwarzaczem Elbow.

To niewielkie urządzenia przyciąga wzrok nowoczesnym i minimalistycznym designem. Funkcjami odtwarzania steruje centralnie położone koło sterownicze, a wbudowany wzmacniacz i gniazdo słuchawkowe mini-jack pozwolą na bezpośredni odsłuch wybranej taśmy. Elbow Cassette Player wyposażony jest też oczywiście w gniazdo mini-USB, można więc od razu podpiąć mechanizm do komputera i dokonać szybkiej digitalizacji wybranych nagrań. Wspomniany slot służy też do ładowania wbudowanego w urządzenia akumulatora. Za pomysł i wykonanie tego kompaktowego gadżetu odpowiada duet BrainMonk.

elbow_cassette_player
elbow_2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s