IKEA i Teenage Engineering łączą siły, by produkować sprzęt DJ-ski!

Ta wiadomość ucieszy zapewne nie tylko fanów szwedzkiej technologii. Światowy potentat, jeśli chodzi o produkcję mebli i artykułów wnętrzarskich, postanowił połączyć siły z młodą, ale bardzo już prężnie działającą marką, wytwarzającą przenośny sprzęt audio do produkcji muzycznej. Obie skandynawskie firmy chcą wspólnie produkować sprzęt około-DJ-ski.

Zarówno IKEA, jak i Teenage Engineering mają zadatki na wspólne wejście w ten segment rynku. Wyroby meblarskiej ikony już od dawna znajdują zastosowanie w wielu (nie tylko) domowych setupach DJ-sko-diggersko-kolekcjonerskich. TE z kolei dał się poznać jako producent znakomitej serii kieszonkowych beat-maszyn i syntezatorów pocket operator.

ikea-te-full

Nowa linia wspólnych produktów nazywa się FREKVENS i z zamieszczonych w sieci szkiców możemy się domyślać, że będą to akcesoria właśnie z segmentu użytkowej elektroniki. Wkrótce poznamy pewnie więcej szczegółów, tym bardziej, że deal obu firm został przyklepany już 2 lata temu, ale obie były raczej powściągliwe w informowaniu o szczegółach współpracy. Jedyną (jak się wydaje) wzmianką na ten temat była wypowiedź Jespera Kouthoofda – CEO Teenage Engineering – z czerwca ubiegłego roku:

Oficjalne info poszło w świat przy okazji prezentacji nowych pomysłów i projektów IKEI na madryckim Diseño Democrático. Wedle słów Michaela Nikolica – Dyrektora Kreatywnego w IKEA Range & Supply – kolekcja FREKVENS ma obejmować 22 przedmioty, takie jak:

“electronic choir, vinyl player, party lighting and everything else you need in order to throw a really good music party”

Zarys linii nowych produktów trafił też na oficjalny instagram meblarskiego potentata:

https://www.instagram.com/p/BfLn_P1F3DR/

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s