To nie miks, to nie blend – sztuczna inteligencja Google’a dokonuje fuzji brzmień!

Sztuczna inteligencja już nie tylko miksuje muzykę na Spotify czy produkuje całe albumy, ale potrafi rónież dokonać nowatorskiej fuzji brzmień kilku instrumentów muzycznych. Opracowany właśnie przez Google syntezator NSynth Super tworzy całkowicie nową paletę dźwięków nawet z czterech dostępnych źródeł na raz.

Urządzenie, którego nazwa to skrót od „Neural Synthesizer„, napędzane jest algorytmem opracowanym przez Magentę. Jest to zespół naukowców działający w ramach informatycznego giganta z Doliny Krzemowej, który rozwija technologię A.I. oraz bada „uczenie się” maszyn w sferze ekspresji muzycznej i artystycznej. Jak zapewnia Google:

NSynth syntetyzuje całkowicie nowe brzmienie w oparciu o akustyczne właściwości dźwięków źródłowych.

Tak więc może on np. stworzyć wypadkową brzmień gitary i puzonu. I nie chodzi tutaj o proste blendowanie czy miksowanie tych dźwięków, a o zupełnie nową muzyczną jakość. Jeśli trudno Wam to sobie wyobrazić to sprawdźcie poniższe video prezentujące możliwości prototypu:

Co ważne NSynth Super jest projektem open-source’owym, więc każdy ma szansę dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tego urządzenia. Cała dokumentacja niezbędna do budowy urządzenia znajduje się tutaj.  Po szczegóły techniczne odsyłamy Was zaś na oficjalną stronę projektu.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s