VTSS i Chino reprezentują Polskę na Red Bull Music Academy 2018 w Berlinie!

Poznaliśmy uczestników jubileuszowej 20. edycji Red Bull Music Academy, która w tym roku odbędzie się w Berlinie. Z uznanymi autorytetami z dziedziny muzyki z całego świata spotka się 61 artystów z 37 krajów. Polskę reprezentować będzie VTSS z Warszawy oraz Chino z Krakowa. Akademia rozpocznie się 8 września i potrwa do 12 października.

W tym roku cykl Red Bull Music Academy świętuje 20. urodziny. Jubileuszowa odsłona odbędzie się w Berlinie, czyli kolebce tej międzynarodowej inicjatywy. Jeff Mills, który jako pierwszy artysta w historii zasiadł na kanapie RBMA w 1998 roku, nie pojawił się tam bez przyczyny. Bliski związek legendy techno z Detroit ze stolicą Niemiec podkreśla otwartość tego miasta na wymianę kulturową oraz kreatywne innowacje.

W tym roku 61 artystów z 37 krajów będzie starało się wpisać w kulturalną historię Berlina swoją twórczością. Każdy z nich będzie miał do dyspozycji sprzęt, studio oraz pomoc uznanych i doświadczonych twórców, producentów oraz inżynierów dźwięku. Wśród szczęśliwców z Kenii, Korei Południowej, Meksyku, Kanady, Filipin, Rosji, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Turcji i Brazylii znalazła się dwójka Polaków – specjalizująca się w mrocznym techno Martyna Wieczorek (VTSS) oraz Artur Oleś (Chino) znany z zimnych, pełnych syntezatorowych sampli rave’owych setów.

Martyna Wieczorek rys Chester HolmeMartyna Wieczorek chciała być wokalistką, jednak uniemożliwiła jej to choroba gardła. Od twórczości wokalnej VTSS zwróciła się w stronę potężnego, industrialnego techno. Na koncie ma liczne występy live i debiutancki singiel „Ununtrium”, kolejny – zatytułowany „Linked” – ukaże się w tym roku w barwach wytwórni Intrepid Skin. Jak zapewniają organizatorzy:

„jej prawdziwa siła drzemie (…) w miażdżących występach na żywo, które porównywane są do live’ów Heleny Hauff i DJ-a Stingraya”.

https://vtss.bandcamp.com

https://facebook.com/vitiosusvtss

https://soundcloud.com/vitiosus

Artur Oleś rys Chester HolmeCHINO to krakowski artysta z dużym doświadczeniem, występujący regularnie na takich festiwalach, jak Unsound czy Tauron Nowa Muzyka. O swojej muzyce mówi, że jest:

„czasami opresyjna, innym razem dystopijna, jednak zawsze ze światełkiem nadziei”.

Poza muzyką zajmuje się grafiką – tworzy plakaty imprez i festiwali.

http://arturoles.com/

https://www.facebook.com/chinoradar

https://soundcloud.com/chinoradar

O RED BULL MUSIC ACADEMY

Red Bull Music Academy 2018 odbędzie się w Berlinie w dniach 8 września – 12 października. Po 20 latach i odsłonach w Tokio, Nowym Jorku, Melbourne, Kapsztadzie, Paryżu, São Paulo i Montréalu, RBMA powróci do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

Każda z cyklicznych Akademii to niepowtarzalne wydarzenie, które łączy artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, kraje i pokolenia. Co roku do udziału wybieranych jest 60 młodych, dobrze rokujących muzyków, którzy przylatują do miasta gospodarza, aby wyruszyć w kreatywną podróż. Dla wielu z nich jest to przełomowy moment, pierwsze zetknięcie z pracą w profesjonalnym studiu, a nawet pierwsza podróż poza granice kraju. W ramach RBMA uczestnicy biorą udział w wykładach prowadzonych przez uznanych artystów, dzielą się wiedzą podczas całonocnych sesji w specjalnie w tym celu zbudowanych studiach i tworzą muzykę wraz z kolegami z drugiego końca świata. Jednocześnie Akademia organizuje trwającą cały miesiąc serię koncertów i imprez klubowych w różnych częściach miasta. Dzięki temu uznani muzycy mają szansę zapoznać się z nowym pokoleniem artystów, a debiutanci mogą poznać tajniki pracy swoich idoli.

Więcej informacji na temat pozostałych uczestników Red Bull Music Academy 2018 znajdziecie pod adresem http://win.gs/classof18.

Red Bull Music Academy Berlin

08.09 – 12.10.2018

Więcej informacji:

www.redbullmusicacademy.com

www.redbullmusic.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s