Premiera winylowego kontrolera Rane Twelve!

Po wielu miesiącach zapowiedzi doczekaliśmy się wreszcie premiery nowych flagowych produktów Rane’a! Ponieważ o samym mikserze Seventy-Two pisaliśmy już na naszych łamach kilkukrotnie, skupimy się dziś nieco bardziej na konstrukcji Twelve, czyli „gramofonie” bez igły, ramienia ani kabli wyjściowych RCA. Ale na początek próbka możliwości całego setupu w wykonaniu Skratch Bastida.

Jak od razu widać Rane Twelve to po prostu kontroler zbudowany na wzór profesjonalnego gramofonu DJ-skiego. Mamy więc pełnowymiarowy 12-calowy winyl kontrolny na talerzu napędzanym silnikiem direct drive. Analogowy feeling ma się dobrze uzupełniać z intuicyjnym interface’em urządzenia.

Brak podatnych na wstrząsy, zabrudzenia, sprzężenia czy uszkodzenia igieł może być niewątpliwym atutem (zwłaszcza w przypadku dużych plenerowych imprez – o czym wspominał ostatnio np. A-Trak), ale pamiętajmy, że już za kilka miesięcy do seryjnej produkcji wejdzie będący obecnie w fazie prototypu Phase. Rane ma więc bardzo niewiele czasu, aby przekonać do siebie wymagający rynek DJ-ski.

12-top-down-lg

Obiecującym rozwiązaniem konstrukcyjnym Twelve jest wielofunkcyjny pasek dotykowy służący m.in. do śledzenia i przeszukiwania ścieżki audio lub programowania i odpalania hot cues. Urządzenie ma się też wyróżniać ekstremalną precyzją i minimalną latencją, co docenią nie tylko wirtuozi skreczu, ale także beat-jugglerzy. Rane zapewnia też, że nowy kontroler nie będzie odbiegał jakościowo od innych wybitnych produktów amerykańskiej firmy. Zamiast kabli RCA (czincze) do jego podłączenia do miksera Seventy-Two wystarczą dwa standardowe kable USB i wtedy kontroler zostanie automatycznie wykryty w trybie plug & play. Najnowsza wersja softu Serato DJ Pro (2.0.2) jest już wzbogacona o stosowną aktualizację.

12-rear-lg

Po szczegóły na temat zakupu odsyłamy oczywiście na oficjalną stronę producenta.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s