Czy DJ-e potrzebują dedykowanych im pendrive’ów?

Tym razem będzie to wpis nie tyle polecający, co raczej prowokujący do dyskusji. Natrafiliśmy bowiem w sieci na prezentację pendrive’a dedykowanego DJ-om. Premium Crystal DJ Stick to nośnik pamięci działający w trybie USB 3.0. Nawet średnio rozgarnięty komputerowiec wie, że nie jest to już żadne novum i podobne flash drive’y są już obecne na rynku od dłuższego czasu. Co więc czyni rzeczony model tak wyjątkowym?

Wgłębiając się w opis na stronie producenta można odnieść wrażenie, że najważniejszy jest tu wygląd, czyli łączona aluminiowo-akrylowa obudowa z efektowną iluminacją literek „dj”.

Metalowy kokon odporny na uszkodzenia to faktycznie zaleta, a podświetlany top to ciekawy ukłon w stronę gadżeciarzy (których oczywiście wśród DJ-ów nie brakuje), ale czy to faktycznie sprawia, że za Premium Crystal DJ Stick warto zapłacić kilka razy więcej niż za „zwykły” pendrive o zbliżonych parametrach? A różnica jest spora – DJ Stick kosztuje od 35 (wersja 16 GB) do nawet 66 euro (64 GB) za egzemplarz. Szybkie research w google’ach pokazuje, że to ponad 4-krotne przebicie względem cen standardowych urządzeń, dostępnych na rynku użytkowej elektroniki.

Nie chcemy się czepiać, bo być może ten przedmiot faktycznie wyróżnia się jakością, a jego nabywcy będą bardzo zadowoleni z zakupu. Problem polega na tym, że przekaz sprzedażowy położony jest na cechy, które mają drugorzędne znaczenie pod względem eksploatacyjnym. Wygląd i prezencja się liczą – to oczywiste – tylko skoro nic nie wiadomo, aby wewnętrzna konstrukcja zawierała w sobie jakieś „kosmiczne technologie” czy inne rewolucyjne rozwiązania to czy warto aż tak przepłacać? Przypomina to reklamowane swego czasu karty SD zaprojektowane dla „przechowywania muzyki”. Bajty to bajty – dla nośnika nie ma znaczenia czy przechowywane na nim pliki to zapisane dźwięki czy pliki graficzne – jakość cyfrowej kopii nie ulega przecież pogorszeniu jak w przypadku zapisu analogowego. To nie winyl ani taśma magnetofonowa.

No chyba, że przegapiliśmy tutaj jakiś ważny element opisu. Jeśli tak to piszcie prosimy w komentarzach i podzielcie się swoją opinią.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s