KADRA

 

WiechnikMarcin_2018-05-18_JWPBC-2

FALCON1 (Paweł)

DJ / turntablista/producent, na scenie od 2003 roku. Aktywna postać bitew DJ-skich i turntablistycznych, posiadacz 5 tytułów Mistrza Polski IDA.

Ma na koncie kilkaset imprez w całym kraju, od największych festiwali przez wszelkiego rodzaju kluby po najciemniejsze piwnice. Grał także w Czechach, Holandii, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jego sety to wypadkowa fascynacji turntablismem, klasycznym hip­hopowym brzmieniem oraz szeroko pojętą elektroniką. Jako party DJ nie stroni od niczego, co niesie ze sobą dobry vibe.

Jako turntablista współpracuje z czołówką polskiej sceny hip­hopowej i nie tylko, jest członkiem ekipy JWP/BC. W 2015 wystąpił z Michałem Urbaniakiem w polskiej edycji Boiler Room. Jest także jednym z DJ­ów odpowiedzialnych za jubileuszowy „PROSTO Mixtape 15”. Jest również DJ-em koncertowym projektu TACONAFIDE.

Razem z Dj-em Kebsem jest założycielem SPINLAB DJ SCHOOL. W 2017 wygrał bitwę DJ-ską „CutFest” w Los Angeles w kategorii Beat-Juggling.

kebs

DJ KEBS (Wojtek)

DJ /producent muzyczny z Warszawy, na scenie od 2004 r. współzałożyciel szkoły Dj-skiej SPINLAB, 1/4 składu HIFI BANDA (Prosto Label), z którym wśród wielu wyróżnień zdobył nagrodę Nocne Marki za teledysk roku 2014 oraz Złotą Płytę za album „23:55”.

DJ z wieloletnim doświadczeniem oraz szerokimi muzycznymi zainteresowaniami, na swoim koncie ma setki zagranych imprez w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, Szkocja, Irlandia, Francja, Czechy Słowacja, Stany Zjednoczone).

Autor kompilacji „Prosto Mixtape Kebs” (2012) który debiutował na 4. miejscu na liście OLIS – najlepiej sprzedających się albumów w Polsce., 2012-2013 r. dj koncertowy na trasie koncertowej duetu Sokół i Marysia Starosta z albumem „Czysta Brudna Prawda”, razem z Hadesem, O.S.T.R i Dj Haem-em tworzy projekt Haos, którego pierwszy album „HAOS” uzyskał status Platynowej Płyty w pół roku po premierze w 2013 r.

Na swoim koncie ma ponad 200 gościnnych udziałów w utworach innych twórców tworząc w nich skreczowe sentencje lub wstawki instrumentalne przy wykorzystaniu gramofonu i miksera jako instrumentu muzycznego.Współpracował z takimi polskimi artystami jak min.: Sokół i Marysia Starosta, Grammatik/Eldo, Pokój z Widokiem na Wojnę, O.S.T.R. & Hades, Pezet & Małolat, JWP czy Chada. Na swoim koncie ma również współpracę amerykańskimi raperami tj. D.I.T.C, Reks, R.A The Rugged Man, Gift of Gab (Blackalicious).

 

57aae78cc2eda_o,size,969x565,q,71,h,02baac

DJ VaZee (Michał)

Mistrz Świata IDA World 2014 i 2015 Show Category

Vice Mistrz Świata IDA World 2014 Scratch Category

Mistrz Polski Red Bull Thre3style 2015

Mistrz Polski IDA 2016 Scratch Category

Powyższe tytuły stawiają VaZeego w czołówce światowych DJ-ów i turntablistów. Przez kilka lat współpracował z raperem KęKę, z którym zagrał ponad sto koncertów w Polsce oraz za granicą (m.in. w Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii oraz na festiwalu Hip Hop Kemp w Czechach). Swoje sety prezentował także w Japonii i Chile. Wcześniej grał wiele lat na perkusji i umiejętności te wykorzystuje w graniu, korzystając z padów i techniki finger – drumming. Obecnie skupia się na produkcji muzycznej i pracy z w Spinlab. Muzycznie porusza się w obszarach świeżych, nu beatowych produkcji często łącząc je z klasycznym funkiem, rapem i bassowymi brzmieniami.

anusz_02

DJ ANUSZ (Piotrek)

Party rocker, promotor i jeden z organizatorów cyklu Rap History Warsaw. Dziennikarz warszawskiego Radia Kampus – razem z Michałem „Proceente” Kosiorowskim prowadzi czwartkową audycję „Hip Hop Kampus”.

Na swoim koncie ma szereg mixtape’ów: – trzy w ramach serii RHW (rocznikowe „1989” i „1990” z 2010 roku, a także wydany w 2015 „PL rap” na 5 urodziny Rap History Warsaw) – ukazujący przekrojowo selekcję „Mixtape ostatniej szansy” z 2014 roku – poświęcone pamięci Andrzeja Zauchy „Zaufaj sobie. DJ mix na 25 lat nieobecności” oraz „Magia to ja. DJ mix na 68 urodziny” – oba nagrane wespół z Błażejem Górniakiem w 2016 i 2017 roku

W 2012 roku wydał wraz z Proceente nielegal „Dzień z życia mistrza ceremonii”, który w całości oskreczował i zatroszczył się o selekcję beatów. Jego cuty można też usłyszeć na muzycznych projektach: Małego Esza, Łysonżiego Dżonsona, Jana OMP, Kfiata z Siły Dżwięq, Mi-Li i Musiego.

Od 2010 roku regularnie prowadzi warsztaty DJ-skie: początkowo w Ośrodku Kultury Ochoty, Niepublicznym Gimnazjum nr 9 im. Roberta Schumana oraz wolskim studiu kultury ulicznej Step Dealers. Obecnie współpracuje na stałe z Spinlab DJ School oraz ekipą Warsztaty Hip Hop, szerząc DJ-ski know-how na terenie całej Polski.